Dziennik Polski 24

Budynek mieszkalny, ul. Sandomierska 3

Budynek stanął u zbiegu ulic Konopnickiej i Sandomierskiej, obok Centrum Kultury i Sztuki Japońskiej Manggha, w sąsiedztwie Wisły. Z jego okien można zobaczyć Wawel, kościół na Skałce, kopiec Kościuszki i malownicze bulwary wiślane.

Frontowa elewacja powstała wzdłuż jednej z najważniejszych arterii miasta, ul. Konopnickiej. Budynek ma pięć kondygnacji naziemnych oraz jedną podziemną, w której powstał garaż ze stanowiskami parkingowymi dla 28 samochodów.

Główna elewacja budynku została wykończona naturalną okładziną kamienną. Asymetrycznie rozplanowane okna ozdobione są balustradami ze stali nierdzewnej i szkła. Elewacja ostatniego piętra w całości wykończona została szkłem i aluminium, co dodaje bryle lekkości i elegancji.

Parter Rezydencji Rycerskiej zajmuje hall wejściowy z całodobowo obsługiwaną recepcją oraz cztery lokale użytkowe. Na piętrach od I do III znajduje się po 9 mieszkań, które mają od 28 do 79 mkw. Ostatnie, IV piętro zajmują cztery apartamenty o powierzchniach od 41 do 111 mkw., otoczone tarasami.

Budynek ma dwie windy: osobową i samochodową - między parterem a garażem.

Mieszkania frontowe wyposażone są w indywidualną instalację klimatyzacji. Ich okna spełniają podwyższone normy akustyczności, by odciąć mieszkańców od hałasu z ulicy Konopnickiej.
Z kolei mieszkania zlokalizowane od tyłu budynku w większości posiadają zaciszne balkony z widokiem na ogrody japońskie Manggha i na własny, niewielki pas trawnika.

Autorami projektu Rezydencji Rycerskiej są Ludomir Książek i Jacek Studencki (pracownia Książek & Studencki Architekci), a generalnym wykonawcą - spółka Forbau. Inwestor - firma Avanco.

Głosuj: wyślij SMS pod numer 72355 o treści MIES.1
koszt 2,46 zł z VAT

Budynek mieszkalny, ul. Sandomierska 3

2 Miejsce

Głosowanie zakończone!

6950 głosów

Ostatnie plebiscyty

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo