Dziennik Polski 24

Osiedle nad stawem, ul.Krzywda 17g/h

Osiedle Nad Stawem stanęło przy ul. Krzywda w dzielnicy Podgórze, bezpośrednio przy Stawie Płaszowskim. Składa się z czterech budynków, które pomieściły 75 mieszkań.

Są tu lokale 2- i 3-pokojowe. Ich powierzchnia wynosi od około 30 do 56 metrów kwadratowych. Układ budynków i osiedla pozwala na odpowiednie doświetlenie wszystkich mieszkań oraz ich naturalne przewietrzanie.

Usytuowanie budynków umożliwia też bezpośredni wgląd niemal z każdego mieszkania w to, co dzieje się na podwórku. Niewielka skala - maksymalnie 15 lokali w ramach jednej klatki schodowej - sprzyja zaś rozpoznawalności i nawiązywaniu relacji sąsiedzkich.

Między budynkami powstało piękne zielone podwórko, poprzecinane ścieżkami, gdzie można spotkać się z sąsiadami lub znajomymi. Pomiędzy osiedlem a Stawem Płaszowskim udało się wygospodarować ogrodzony, przeznaczony tylko dla mieszkańców osiedla Nad Stawem niewielki zielony skwer, na którym znajduje się plac zabaw dla dzieci.

Teren osiedla jest ogrodzony, z domofonem. Do środka nie mogą wjechać samochody - dla nich jest przeznaczony parking podziemny, a dojazdy do niego są oddzielone od wewnątrzosiedlowego ruchu pieszego. Parking ma 57 miejsc postojowych. Dostęp do niego z poziomu osiedla zapewnia jedyna na jego terenie winda, usytuowana pośrodku obiektu. Dzięki niej wszyscy zmotoryzowani mieszkańcy mają ułatwiony dostęp do parkingu.

Wyznaczono na nim także specjalne miejsca dla rowerów, skuterów, motocykli, wózków dziecięcych oraz wygodny i dostępny śmietnik - ze względów sanitarnych oddzielony jest od głównej części garażu korytarzem.

Inwestycja ta była realizowana od września 2012 do kwietnia 2014 roku.
Inwestorem jest Nad Stawem Miastologia S.A. Sp.k. Wykonawca - Usługi Ogólnobudowlane Tadeusz Brzeczek (Łącko). Projekt architektoniczny powstał w Biurze Architektury Stosowanej (autorzy: Michał Obarzanowski i Kuba Kaczmarczyk).

Głosuj: wyślij SMS pod numer 72355 o treści MIES.2
koszt 2,46 zł z VAT

Osiedle nad stawem, ul.Krzywda 17g/h

3 Miejsce

Głosowanie zakończone!

1909 głosów

Ostatnie plebiscyty

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo