PlusLiga siatkarzy. Barkom Każany Lwów czeka na pierwsze zwycięstwo. W 5. kolejce przegrał u siebie ze Ślepskiem Malow Suwałki [ZDJĘCIA]

Joanna Urbaniec / Polska Press
W 5. kolejce PlusLigi siatkarzy Barkom Każany Lwów w krakowskiej hali Suche Stawy przegrał u siebie ze Ślepskiem Malow Suwałki. Poniżej relacja i zdjęcia z meczu, zobaczcie, co działo się na parkiecie i trybunach. Kliknij w przycisk "ZOBACZ GALERIĘ" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Barkom Każany Lwów - Ślepsk Malow Suwałki 1:3 (25:20, 22:25, 18:25, 16:25)

Barkom Każany: Yenipazar, Tupczij, Kvalen, Firkal, Szczurow, Smoliar, Kanajew (libero) oraz Szewczenko, Hołowen, Mazenko, Tewkun, Żukow (libero).
Ślepsk Malow: Sanchez, Filipiak, Sapiński, Halaba, Kujundzić, Takvam, Czunkiewicz (libero) oraz Rudzewicz, Magnuszewski, Żakieta, Depowski.

W I secie po wyrównanym początku (5:5) Barkom Każany zbudował przewagę: 11:6, 16:10. Od tego ostatniego wyniku goście zdobyli 3 punkty z rzędu, trener Ugis Krastins poprosił o czas. To pomogło zatrzymać pościg suwałczan, wkrótce przewaga wzrosła i gospodarze pewnie wygrali.

W drugiej partii lwowianie też odskoczyli (9:5), ale tym razem Ślepsk szybko wrócił do gry. Wynik oscylował wokół remisu, a od stanu 16:14 przyjezdni zdobyli cztery kolejne punkty, w czym pomogła bardzo dobra zagrywka Pawła Halaby (były zawodnik I-ligowego AGH Kraków) i dziwne błędy Barkomu Każany.

Po chwili dwa kolejne udane ataki, w trudnej sytuacji, Wasyla Tupczija przywróciły remis (19:19). Końcówka jednak należała do przyjezdnych, którzy wyrównali stan meczu.

W dwóch kolejnych setach miejscowi już nie znaleźli sposobu na rozkręcających się gości. W trzeciej odsłonie ostatni remis to 8:8 W ekipie z Lwowa spadła skuteczność przyjęcia i ataku, co przełożyło się na rosnąca różnicę w wyniku (8:12, 11:17).

W czwartym secie Ślepsk nadal kontrolował wydarzenia na parkiecie, sukcesywnie budował przewagę: 5:9, 9:15. Gospodarze wciąż nie potrafili przełamać passy rywali, przegrali do 16.

MVP meczu wybrany został Bartosz Filipiak, który dla Ślepska zdobył 21 pkt. W Barkomie Każany wyróżnił się Tupczij - 18 pkt.