PlusLiga siatkarzy. Barkom Każany Lwów dostał lekcję siatkówki od Jastrzębskiego Węgla

Barkom Każany Lwów - Jastrzębski Węgiel
Barkom Każany Lwów - Jastrzębski Węgiel Joanna Urbaniec / Polska Press
W meczu 24. kolejki sezonu 2022-2023 PlusLigi siatkarzy Barkom Każany Lwów przegrał w Krakowie z Jastrzębskim Węglem w trzech setach. Zobaczcie co, działo się na parkiecie i trybunach podczas meczu rozegranego w sobotę, 18 lutego 2023 roku.

Barkom Każany Lwów - Jastrzębski Węgiel 0:3 (10:25, 20:25, 14:25)

Barkom Każany: Yenipazar, Tupczij, Kvalen, Firkal, Smoliar, Szczurow, Kanajew (libero) oraz Szewczenko, Hołowen, Kuczer.
Jastrzębski Węgiel: Toniutti, Boyer, Gładyr, Fornal, Clevenot, M'Baye, Popiwczak (libero) oraz Hadrava, Tervaportti.

Czołowa drużyna w Polsce, aktualny wicelider i uczestnik Ligi Mistrzów, w hali Suche Stawy wygrała nadspodziewanie pewnie. Beniaminek z Lwowa wcześniej w sezonie pokazał, że potrafi postawić się faworytom, ale w sobotę zaliczył surową lekcję.

W pierwszym secie "Nietoperze" musiały walczyć o siatkarskie minimum przyzwoitości, czyli dwucyfrowy dorobek. Udało się to w końcówce. W drugiej partii wynik był dużo lepszy, ale zwycięstwo gości w praktyce nie było zagrożone (było 6:10, 11:18). Trzecia część była dla przyjezdnych formalnością.