PlusLiga siatkarzy. Stal Nysa za mocna dla Barkomu Każany Lwów

Anna Kaczmarz / Polska Press
W meczu 15. kolejki PlusLigi, rozegranym 13.12.2022 w hali Suche Stawy w Krakowie, Barkom Każany Lwów przegrał z PSG Stalą Nysa 1:3.

Barkom Każany Lwów - PSG Stal Nysa 1:3 (25:20, 16:25, 19:25, 16:25)

Barkom Każany: Yenipazar, Tupczij, Kvalen, Firkal, Szczurow, Smoliar, Kanajew (libero) oraz Hołowen, Mazenko, Szewczenko, Tewkun, Kuczer, Żukow (libero).
PSG Stal: Zhukouski, Gierżot, Buszek, Zerba, Miyaura, Abramowicz, Dembiec (libero) oraz El Graoui, Ben Tara, Szczurek, Biniek, Kwasowski.

Przed tym spotkaniem Stal miała tylko o 6 punktów więcej, więc beniaminek miał szansę zbliżyć się do środka tabeli. Po porażce Barkom Każany raczej na dłużej utknął w dolnej części stawki (jest 10., czwarty od końca), ale na półmetku rundy zasadniczej nie ma powodów do niepokoju. Uzbierał w 15 meczach 14 pkt, nad ostatnim (spadkowym) miejscem ma 12 „oczek” przewagi.

Pierwszy set rozpoczął się po myśli gości, prowadzili 3 punktami (6:9). Gospodarze szybko doprowadzili do remisu, drużyny wymieniały ciosy, prowadzenie kilkakrotnie się zmieniało. Od 16:17 lwowianie „wyciągnęli” wynik na 19:17, po chwili było 22:18. Tej szansy nie zmarnowali.

Stal przejęła kontrolę nad mecze w Nowej Hucie

W kolejnych setach gospodarze tak skutecznie już nie grali, przyjezdni zwyciężyli pewnie i zaksięgowali pełną pulę. Miejscowym plany pokrzyżowała kontuzja atakującego Tupczija, który musiał opuścić parkiet w II secie. W nim było m.in. 4:10, 8:17. Trzecia partia była ciekawsza. Stal szybko objęła wysokie prowadzenie (3:8), ale długo tej przewagi nie utrzymała (9:10, 14:14). Jednak od stanu 19:19 już tylko ona punktowała.

W czwartej odsłonie było 6:11, tym razem ekipa z Nysy już nie straciła kontroli nad wydarzeniami na parkiecie.

Najwięcej punktów dla gospodarzy, po 7, zdobyli Władysław Szczurow, Julius Firkal i rezerwowy Wołodymir Tewkun. Gości do wygranej poprowadził Michał Gierżot - 21 pkt.

Inne mecze 15. kolejki PlusLigi siatkarzy (10-13 grudnia 2022 r.)

• Asseco Resovia Rzeszów - GKS Katowice 3:0
  • Projekt Warszawa - Trefl Gdańsk 3:0
  • Ślepsk Malow Suwałki - BBTS Bielsko-Biała 3:0
  • Cuprum Lubin - Aluron CMC Warta Zawiercie 1:3
  • PGE Skra Bełchatów - LUK Lublin 3:0
  • Cerrad Enea Czarni Radom - Indykpol AZS Olsztyn 0:3
  • Jastrzębski Węgiel - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3