Pływacy BOSiR Brzesko na podium Grand Prix Małopolski

W Nowym Targu odbyły się zawody Grand Prix Małopolski. W rywalizacji na 25-metrowym basenie z dobrej strony pokazali się pływacy BOSiR-u Brzesko.

W klasyfikacji drużynowej w kategorii 14 lat brzeszczanie uplasowali się na 4. pozycji, za Unią Oświęcim, SMS Galicją Kraków i Siemachą ASP Kraków. W innych grupach w punktacji drużynowej GP Małopolski wygrali - AZS AGH w kategorii 17 lat i starsi oraz Oświęcim w kat. 15-16 lat.

Indywidualnie w brzeskiej ekipie wyróżniła się Weronika Kusion. Wśród 14-latek odniosła trzy zwycięstwa: na 200 metrów stylem dowolnym (czas: 2.17,59), 200 m grzbietowym (2,24.5) i 200 m motylkowym (2.31,43), a na 100 m stylem klasycznym była 3. W klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę w swej grupie zajęła 2. lokatę (1057 pkt), ustępując Dominice Kiszce (UKS SP 8 Chrzanów, 1082 pkt).

BOSiR miał jeszcze dwoje medalistów. Karolina Woźniak była 2. na 200 m stylem grzbietowym (przegrała z Kusion), a Marceli Jędryka zajął 3. miejsce na 100 m grzbietowym.