Pływacy na medal. Sukcesy młodych zawodników - stypendystów gminy Liszki

Barbara Ciryt
Dekoracja zawodników podczas Otwartych Mistrzostwach Województwa Małopolskiego w Oświęcimiu Fot. gmina Liszki
Utalentowani pływacy z gminy Liszki zdobywają najwyższe miejsca w zawodach ogólnopolskich i wojewódzkich. W połowie listopada w Otwartych Mistrzostwach Województwa Małopolskiego w Oświęcimiu konkurencje zdominował Oliwier Misztal z gminy Liszki.

FLESZ - Kiedy skończy się nauka zdalna

Oprócz klubów z Małopolski i innych części kraju wystąpili pływacy z Czech i Słowacji. Oliwier Misztal w stylu klasycznym zdobył (w kategorii z rok starszymi zawodnikami) trzy złote medale na dystansie 50, 100 i 200 metrów. Uzyskał najwyższą lokatę w kategorii 13 - 16 lat i tytuł najlepszego zawodnika w stylu klasycznym.

Drugi stypendysta Jakub Suchan zdobył złoty medal na 400 metrów i srebrny medal na dystansie 1500 stylem dowolnym i dwa brązowe medale na dystansie 400 zmiennym i 100 grzbietowym.

Wcześniej Oliwier Misztal zdobył dwa złote medale w zawodach Otylia Swim Cup w Szczecinie. A ponadto kolejny stypendysta Olaf Misztal zdobył tam dwa złote medale i 3. miejsce w klasyfikacji punktowej Najlepszy Zawodnik.