Pływanie. Brązowy medal Wojciecha Wojdaka w mistrzostwach świata w Windsorze

Jerzy Zaborski
Wojciech Wojdak, zawodnik rodem z Maszkienic, a trenujący w Brzesku, zdobył brązowy medal MŚ na krótkim basenie na 1500 m stylem dowolnym w kanadyjskim Windsor.
20-letni Wojciech Wojdak, zawodnik Unii Oświęcim rodem z Maszkienic, a trenujący już w Brzesku pod okiem Marcina Kacera, zdobył w mistrzostwach świata na krótkim basenie w kanadyjskim Windsorze brązowy medal na 1500 m stylem dowolnym (14.25,37). To pierwszy medal tego zawodnika w seniorskiej imprezie międzynarodowej.

Złoty medal zdobył Koreańczyk Park Taehwan (14.15,51), a srebro przypadło w udziale Włochowi Gregorio Paltrinieriemu (14.21,94).

Jak widać po wynikach, pierwsza dwójka była poza zasięgiem Wojdaka, ale też jego trzecia pozycja w całym wyścigu nie była zagrożona, płynął w równym tempie. Czwarty Duńczyk Anton Ipsen uzyskał czas dużo gorszy od Polaka, bo 14.31,53.

Przypomnijmy, że Wojdak w Kanadzie otarł się o medal także na 400 m stylem dowolnym. Wtedy zajął 4. miejsce (3.37,90), przegrywając "brąz" o przysłowiową długość paznokcia.

Złoty medal na 200 m stylem grzbietowym zdobył Radosław Kawęckim. Więcej o jego starcie TUTAJ.

Materiał oryginalny: Pływanie. Brązowy medal Wojciecha Wojdaka w mistrzostwach świata w Windsorze - Gazeta Krakowska