Pływanie. Juniorzy na medal

(ART)
Z rozgrywanej w Ostrowcu Świętokrzyskim Olimpiady Młodzieży, czyli mistrzostw Polski 17-18-latków, Unia Oświęcim wróciła z 9 medalami.

Dwa z nich były z najcenniejszego kruszcu, do tego 1 srebrny i aż 6 brązowych krążków. W klasyfikacji medalowej dało to 6. miejsce, wygrał MKP Szczecin (8-5-2) przed Jordanem (4-6-2). Z kolei w punktacji drużynowej Unii przypadła 3. lokata, za dwoma wspominanymi klubami.

Mistrzem kraju na 400 m stylem zmiennym został Wojciech Ulatowski, który w finale uzyskał czas 4.32,00, a kolejnego z rywali wyprzedził o ponad 2 sekundy. Najlepsza na 200 m stylem motylkowym okazała się też Wiktoria Musioł, która w decydującym wyścigu zdeklasowała przeciwniczki, zwyciężając z przewagą prawie 4 s (2.16,81).

Musioł była zresztą bohaterką oświęcimskiej ekipy, bowiem w indywidualnej rywalizacji jeszcze dwukrotnie stawała na podium. W finałach na 100 m stylem motylkowym oraz 400 m zmiennym zajęła 3. miejsca. Kolejny brąz do klubowego dorobku dołożył Łukasz Goleniec – na 400 m stylem dowolnym. Blisko sukcesu był też na o połowę krótszym dystansie kraulem, w finale uzyskał 4. czas, do „pudła” zabrakło mu tylko 0,05 s.

Pozostałe medale w Ostrowcu Świętokrzyskim (Unia wywalczyła w zmaganiach sztafet. Chłopcy, płynący w składzie: Ulatowski, Goleniec, Jakub Pleśniak i Arkadiusz Topolski, w stylu dowolnym zdobyli srebro na 4x100 m, a także brąz na 4x200 m. Dorobek juniorek – Musioł, Urszula Michalczyk, Anna Całka i Wiktoria Pankowska – brązowe medale w tych samych konkurencjach.