Pływanie. Kolejny sukces Polaków w Toronto. Jest trzecie podium!

Łukasz Konstanty
W stylu dowolnym Katarzyna Wasick na dystansie 50 metrów nie miała sobie równych. W stylu motylkowym poszło nieco gorzej - Polka zajęła szóstą lokatę. Pawel Relikowski / Polska Press
Kacper Stokowski zajął drugie miejsce w wyścigu na 50 metrów stylem grzbietowym podczas odbywającego się w Toronto Pucharu Świata w pływaniu. Polak do zwycięzcy stracił zaledwie 0,07 sekundy.

Osiągnięty przez Polaka wynik jest jedynie o 0,03 sekundy gorszy od jego rekordu życiowego, ustanowionego rok temu podczas mistrzostw świata w pływaniu na krótkim basenie. Zwycięzcą zmagań okazał się reprezentant Trynidadu i Tobago - Dylan Carter.

Drugie podium Kacpra Stokowskiego

Dla Stokowskiego to już drugie miejsce na podium podczas zawodów odbywających się w Toronto. Dzień wcześniej Polak na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym zajął trzecią lokatę, a wynikiem 1.51.59 ustanowił nowy rekord życiowy.

W finale na dystansie 50 metrów stylem motylkowym popłynęła Katarzyna Wasick. Wynik 25,74 pozwolił Polce na zajęcie szóstej lokaty, ze stratą 0,17 sekundy do podium.

Doświadczona pływaczka dzień wcześniej sprawiła nam sporo radości wygrywając zmagania na dystansie 50 metrów stylem dowolnym i przy okazji poprawiając rekord życiowy o 0,03 sekundy.

W niedzielne popołudnie i w nocy polskiego czasu odbędą się ostatnie wyścigi w Toronto. Z kolei trzecie zawody w ramach Pucharu Świata odbędą się w dniach 4-6 listopada w Indianapolis.