Pływanie. Omega Olkusz ma mistrzynię Polski

Facebook/Omega Olkusz
Z letnich mistrzostw Polski 15-latków w pływaniu, które odbyły się w Lublinie, Omega Olkusz wróciła z trzema medalami: złotym, srebrnym i brązowym. Wszystkie zdobyła Emilia Kowal.

Na 50-metrowej pływalni Kowal okazała się najlepsza na 50 metrów stylem dowolnym, w finale tej konkurencji uzyskała czas 26,98 s i zwyciężyła z przewagą 0,32 s. Rywalizację na dwukrotnie dłuższym dystansie kraulem zakończyła na 2. pozycji (59,13 s), złoto przegrała o 0,13 s z Hanną Zawadzką (Rekin Świebodzice). Z kolei na 50 m stylem motylkowym miała czas 29,12 s, co dało jej 3. miejsce (wygrała Zofia Raszczuk z Manty Jelcz-Laskowice - 28,65 s).

W rankingu medalowym imprezy Omega sklasyfikowana została na 13. pozycji (1-1-1). Najlepsza okazała się ekipa G-8 Bielany Warszawa (7-2-1)