Artur Bogacki
Zaktualizowano
archiwum UKP Kmita
Przez trzy dni na 25-metrowym basenie w Zabierzowie rywalizowano w zawodach o Puchar Rycerza Kmity. Klasyfikację medalową już 13. edycji imprezy - tym razem z udziałem 370 pływaków - wygrała SMS Galicja Kraków.

Przedstawiciele tego klubu zdominowali zawody. Zdobyli 54 medale: 20 złotych, 22 srebrne i 12 brązowych. Drugi w stawce UKP Kmita Zabierzów (organizator) miał 15 krążków: 10-3-2, a 3. STP Nowy Sącz - 14: 6-4-4.

Tradycyjnie najbardziej prestiżowa była memoriałowa rywalizacja w stylu motylkowym. W finale kategorii 10-13 lat (100 m, "mały" memoriał) zwyciężyli: Paulina Cierpiałowska (MAL WOPR Malbork, 1.03,96) i Filip Mordarski (STP Nowy Sącz, 1.02,33), ustanawiając nowe rekordy zawodów w tych konkurencjach (otrzymali też za to nagrody finansowe). W kategorii 14 lat i starsi (200 m) najlepsi okazali się: Aleksandra Tasak (SMS Galicja Kraków, 2.23,14) i Kacper Stec (Kmita Zabierzów, 2.04,81). Ten ostatni był najlepszy w drużynie organizatorów, zdobył 5 złotych i 1 srebrny medal i jako pierwszy w historii klubu wygrał bieg memoriałowy.

Organizatorzy otrzymali wsparcie od: Gminy Zabierzów, Dyrekcji OSR Zabierzów, Urzędu Marszałkowskiego i Powiatu Krakowskiego, pomogły też firmy: TYR, DotSport, Cortez, Słoneczny Cypel, PUK.

Materiał oryginalny: Pływanie. Rekordowe wyniki w Pucharze Rycerza Kmity w Zabierzowie. Najlepszą ekipą została SMS Galicja Kraków - Gazeta Krakowska