Pływanie. Unia Oświęcim najlepsza w punktacji klubowej mistrzostw Małopolski

Jerzy Zaborski
W Oświęcimiu wiele się dzieje w mistrzostwach Małopolski w pływaniu.
W Oświęcimiu wiele się dzieje w mistrzostwach Małopolski w pływaniu. Fot. Jerzy Zaborski
Unia Oświęcim wygrała klasyfikację klubową mistrzostw Małopolski w pływaniu, których była gospodarzem. Drugi był SMS Galicja Kraków, a trzecia Korona Kraków. Dla wielu zawodników były ostatnim sprawdzianem przed młodzieżowymi mistrzostwami Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. 15-latkowie na początku lipca będą walczyć w oświęcimskiej pływalni.

Choć o rewelacyjne wyniki przed mistrzostwami Polski młodzieżowców w Oświęcimiu ciężko, to jednak Mateusz Mamcarz w kategorii 14- i 15-latków ustanowił swój nowy rekord życiowy na 50 m stylem dowolnym (24.65).

Z kolei Michał Daszkiewicz, specjalizujący się w długich dystansach stylu dowolnego tym razem ścigał się w stylu...motylkowym. To dlatego, aby przed mistrzostwami Polski odpocząć trochę od kraula i poczuć jego głód.

Gromkie brawa od kolegów z oświęcimskiej ekipy. zebrał także Dominik Juda, który na finiszu wyścigu na 400 m stylem zmiennym (14- i 15 lat), zajął 2. miejsce, wyprzedzając swojego odwiecznego rywala, Aleksandra Krystyńskiego z Galicji Kraków. Ten wyścig wygrał Michał Piela z Unii Oświęcim (4.50,32).

Z kolei w kategorii open na 400 m stylem zmiennym całe podium obsadzili oświęcimianie. Wygrał Oskar Blachura (4.45,57), wyprzedzając Davida Szczygła (4.45,45) i Kamila Sieradzkiego (4.49,58).

Najlepszą zawodniczką (open) została Daria Nita (Korona Kraków), a zawodnikiem Tomasz Polewka (AZS AWF Katowice)

W kategorii 15-latków wygrała Justyna Poznańska (SP 8 Chrzanów), a u chłopców Mateusz Mamcarz (SMS Oświęcim/Płetwal Zakopane).