Pływanie. Zawodnicy krakowskich klubów na podium Arena Grand Prix

Artur Bogacki
Mateusz Wysoczyński
Mateusz Wysoczyński Andrzej Wiśniewski / Polska Press
Zawody Arena Grand Prix w Poznaniu były dla pływaków kwalifikacją do kadry na grudniowe mistrzostwa Europy na krótkim basenie w Kopenhadze. Przepustki nie udało się wywalczyć żadnemu z reprezentantów krakowskich klubów.

W kadrze Polski na poprzednią dużą imprezę, letnie mistrzostwa świata na 50-metrowej pływalni w Budapeszcie, był Mateusz Wysoczyński (AZS AGH), który był brany pod uwagę przy ustalaniu składu jednej ze sztafet. Teraz w Poznaniu walczył o indywidualną przepustkę w swej koronnej konkurencji - 200 m stylem dowolnym. Zajął 3. miejsce z czasem 1.45,54, do minimum ustalonego przez Polski Związek Pływacki zabrakło 1,32 s.

Na podium Arena GP stanęły również dwie zawodniczki AZS AGH. Paulina Uryga z czasem 32,27 s była 3. na 50 m stylem klasycznym (zajęła też 7. lokaty na 100 m i 200 m tym stylem), a Anna Kozłowska 3. miejsce wywalczyła na 100 m zmiennym - 1.04,21 (na 200 m była 7.). Z akademickiej ekipy spod Wawelu w czołówce stylu zmiennego uplasował się Krystian Bałabuch: 4. na 200 m (1.59,12; tylko 0,06 s od medalu) i 5. na 100 m (55,21).

Z dobrej strony w Poznaniu pokazał się też Marcin Goraj (UKS SMS Galicja Kraków). Wygrał punktację 16-latków na najlepszego zawodnika imprezy. W swej kategorii zwyciężył w stylu motylkowym na 100 m (53,12) i 200 m (2.00,78), a biorąc pod uwagę klasyfikację open (łącznie z seniorami) zajął, odpowiednio, 4. (0,11 s od podium) i 5. miejsce. Ponadto na 100 m kraulem uzyskał czas 50,20, co były 2. wynikiem wśród 16-latków i 10. w open. Z kolei na 50 m motylkowym został zdyskwalifikowany.

W kadrze na ME w Danii nie będzie nikogo z Małopolski. Kwalifikacji nie wywalczył także medalista mistrzostw świata Wojciech Wojdak (BOSiR Brzesko).

#TOPSportowy24

- SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU

Materiał oryginalny: Pływanie. Zawodnicy krakowskich klubów na podium Arena Grand Prix - Gazeta Krakowska