Pływanie. Zawodnicy z Krakowa zdobyli aż 78 medali

(PAN)
Znakomicie spisali się reprezentanci Wisły i Korony podczas rozegranych w Szczecinie mistrzostw Polski masters.

Reprezentanci Korony zdobyli łącznie 44 medale (19 złotych, 12 srebrnych i 13 brązowych) co dało klubowi piąte miejsce w rankingu medalowym. Dwójka reprezentantów ekipy z Podgórza pokusiła się o poprawienie rekordów Polski masters w swoich kategoriach wiekowych: Mariola Kuliś – 50 m stylem motylkowym 32,94 s, 50 m klasycznym 36,95 s, 100 m klasycznym 1.26,70 min oraz Robert Kominiak – 50 m klasycznym 34,33 s i 100 m klasycznym 1.18,80 min. Mariola Kuliś została sklasyfikowana na trzecim miejscu w rankingu sprinterów.

Na podium stanęli także z Korony: Andrzej Mleczko, Tadeusz Krawczyk, Maria Mleczko, Marta Wysocka, Stanisław Waga, Alicja Romańska, Jadwiga Górecka-Burkot i Józef Śmigielski.

31 medali (19 złotych, 6 srebrnych, 6 brązowe) i 11 rekordów Polski to dorobek sekcji Wisły Kraków. Liderem „Białej Gwiazdy” był Stanisław Krotoszyński, który zdobył osiem złotych medali i na każdym dystansie ustanawiał rekord kraju! Trzy rekordy są dziełem Pauliny Palmowskiej, która wywalczyła cztery krążki.

Na podium stanęli także: Magdalena Drab, Jerzy Korba, Wojciech Wolski, Paulina Palka, Małgorzata Wach, Marta Wolska oraz Małgorzata Skalska. W klasyfikacji medalowej Wisła zajęła siódme miejsce, a wygrała ekipa Warsaw Masters Team, której reprezentanci wywalczyli aż 99 medali, w tym 35 złotych. Sklasyfikowano 94 kluby, trzy medale zdobyli dla Krakowa zawodnicy niezrzeszeni.

W rozegranych w Toruniu zawodach Pucharu Polski masters Tadeusz Krawczyk z Korony wygrał na 100 m stylem dowolnym oraz był drugi na 50 m dowolnym i 100 m zmiennym, natomiast jego klubowy kolega Janusz Toporski był drugi na dystansie 100 m stylem motylkowym.