Po kontrze i wolnym

FIL
PIŁKA NOŻNA. W meczu sparingowym, rozegranym na boisku Nadwiślanu Kraków, III-ligowy Górnik Wieliczka zremisował z IV-ligowym BKS Bochnia 2-2. Górnik Wieliczka - BKS Bochnia 2-2 (0-1)

Bramki: Staśko, Obrzut - Siwek, Zubel.

Górnik: Wygaś - Kornio (46 Ptak), Zawartka (60 Jesiąka), Sikora, Ł. Domoń - Kagize, Winiarski, Górecki, Bułat - Obrzut (46 Staśko), Sikora (40 Zadencki).

W obu zespołach nie mogło zagrać kilku zawodników, których wyeliminowały kontuzje, choroby, egzaminy. W pierwszej połowie częściej przy piłce byli bochnianie, którzy stworzyli też więcej groźnych sytuacji podbramkowych. Bramkarz Górnika Wygaś miał szczęście, gdy po strzałach rywali piłka trafił w słupek i poprzeczkę, nie popisał się jednak w innej sytuacji i piłkę przejęli gracze BKS, uzyskując prowadzenie.

W takcie drugiej połowy nastąpiły cztery zmiany w Górniku i sześć w BKS, które sprawiły, że role się odwróciły, inicjatywę w grze przejęli wieliczanie. Bramki dla nich strzelili po kontrze Staśko i po rzucie wolnym Nędzy głową Obrzut. Bochnianie w tym okresie zdobyli jednego gola.

W sobotę o godz. 13 ponownie na boisku Nadwiślanu Górnik zagra z LKS Mogilany. (FIL)