Po porażce z Orlikiem hokeistom Cracovii ucieka druga lokata w ekstraklasie

Andrzej Stanowski
Andrzej Banas / Polska Press
Cracovia grała z Orlikiem w Opolu (1:2) już bez Lukasa Ziba i Petra Novajovsky’ego, z którymi klub rozwiązał kontrakty. Z naszych informacji wynika, że „Pasy” ma wzmocnić dwóch albo trzech graczy ze Słowacji i Czech.

We wtorek w Opolu od początku meczu inicjatywę przejęła Cracovia, ale grała nieskutecznie. W 14 minucie, kiedy gospodarze grali w liczebnej przewadze, z krążkiem uciekł Damian Kapica i pokonał bramkarza. Ale już po dwóch minutach był remis, z dobitki gola zdobył rutyniarz Milan Baranyk.

Druga tercja to gigantyczna przewaga krakowian, ale bramka Orlika była jak zaczarowana, kilka razy świetnymi interwencjami popisał się bramkarz Michał Kieler. Gospodarze ograniczali się do nielicznych kontr, po jednej z nich po uderzeniu Arkadiusza Nowaka słupek uratował Rafała Radziszewskiego. W trzeciej tercji nadal przeważali goście, ale bez efektu bramkowego. W dogrywce w 64 min Jonas Hoog pokonał Radziszewskiego i Orlik wygrał 2:1. „Pasy” straciły kolejne punkty, do drugiego Tauronu mają już stratę sześciu „oczek”.

Orlik Opole – Comarch Cracovia 2:1 po dogrywce (1:1, 0:0, 0:0, 1:0)