Po raz piąty kolarze wspinali się na Widnicę

(ALG)
Miechów. Mirosław Sólnica z Krakowa został zwycięzcą tegorocznej, czwartej edycji kolarskich mistrzostw Miechowa w jeździe indywidualnej na czas "Puchar Widnica 2014".

Uczestnicy zamagań rywalizowali na krókiej (1200 m), ale wymagającej trasie, prowadzącej z ulicy Racławickiej na szczyt wzniesienia Widnica. Zwycięzca potrzebował na jej pokonanie 3 minut i 34 sekund. Tym samym Mirosław Sólnica obronił tytuł zdobyty przed rokiem.

Drugiego na mecie Bartosza Sikorę wyprzedził o 16, a trzeciego Rafała Miłka o 20 sekund. To najlepsi zawodnicy w klasyfikacji generalnej. Tylko im udało się pokonać trasę w czasie poniżej czterech minut.

Oprócz tego przyznawano miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych. Wśród najmłodszych (do 15 lat) wygrał Jacek Rakoczy przed Tadeuszem Wróblewskim i Gabrielem Boguckim. W kategorii 16-23 lata wygrał Adam Miłek przed Bartłomiejem Piskorzem i Łukaszem Wolnym.

Najlepsza trójka kat. 30-39 lat to Bartosz Sikora, Łukasz Rycombel i Kamil Orłowski. W gronie czterdziestolatków wygrał Mirosław Sólnica przed Tomaszem Matusikiem i Marcinem Durmanem. Wreszcie w najstarszej grupie wiekowej (50-59 lat) zwyciężył Wojciech Małodobry, wyprzedzając Janusza Masłowskiego i Jerzego Pogłódka.

Z trasą zmierzyły się również trzy kobiety. Najszybsza z nich okazała się Ewa Miłek (18. w klasyfikacji generalnej). Druga była Julita Fira, trzecia Anna Godzik.

W odrębnej klasyfikacji MTB wygrał Marcin Chat przed Michałem Targoszem i Ewą Miłek. W sumie w zawodach wystartowało 31 kolarzy.

Organizatorem zawodów było Centrum Kultury i Sportu w Miechowie, które ufundowało nagrody dla najlepszych kolarzy.