Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Po służbie - dyskoteka

MADE
(INF. WŁ.) Trzem funkcjonariuszom policji sądowej w Krakowie, przy których w środę znaleziono amfetaminę i tabletki ecstasy, prokuratura postawiła zarzuty udzielania i posiadania narkotyków. Wczoraj policja zatrzymała kolejne dwie osoby: dziewczynę jednego z funkcjonariuszy i dilera. Komendant wojewódzki zarządził wprowadzenie w małopolskiej policji programu profilaktycznego przeciwdziałającego uzależnieniom.

Prokuratura postawiła policjantom zarzuty udzielania i posiadania narkotyków

   Prokuratura Rejonowa w Myślenicach od pewnego czasu prowadziła postępowanie dotyczące handlu i posiadania narkotyków. Sprawa dotyczyła kilku okolicznych lokali. Po zatrzymaniu w jedynym z nich handlarza wyszło na jaw, że w proceder zamieszanych jest kilkanaście osób. W sumie o sprzedawanie i posiadanie substancji psychoaktywnych podejrzanych jest 11 osób, w tym były funkcjonariusz krakowskiej policji sądowej, który niedawno sam zwolnił się z pracy.
   - Ujawnił on okoliczności tego procederu, w tym nabywanie środków odurzających przez innych funkcjonariuszy będących nadal w służbie - mówi Mirosława Kalinowska-Zajdak, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Krakowie. - Zostało to potwierdzone i w środę zatrzymano trzech pracowników krakowskiej policji sądowej. Dwóm zarzucono udzielanie środków psychotropowych, trzeciemu - posiadanie kilku tabletek ecstasy.
   Jak się dowiadujemy, niewielkie ilości amfetaminy i jej pochodnych miały także inne znane policjantom osoby. Wśród nich jest zatrzymana wczoraj dziewczyna jednego z policjantów i diler.
   - Prawdopodobnie funkcjonariusze
nie rozprowadzali narkotyków wśród innych policjantów. Stwierdzili, że często po służbie chodzili na różne dyskoteki
i kiedyś tam ich spróbowali - mówi pracownik sekcji kryminalnej krakowskiej policji.
   W czwartek zatrzymanych przesłuchiwał prokurator, który wezwie także kilku innych policjantów. Należy też spodziewać się decyzji kadrowych komendanta miejskiego policji w Krakowie, który wszystkich podejrzanych zawiesił w obowiązkach. W razie potwierdzenia zarzutów mogą oni zostać usunięci ze służby; zgodnie z przepisami, stawienie się policjanta na służbie pod wpływem alkoholu albo innego podobnie działającego środka stanowi poważne naruszenie dyscypliny.
   To pierwszy taki incydent w małopolskim garnizonie.
   - Komendant nadinspektor Andrzej Woźniak polecił, by policyjni psychologowie wprowadzili w jednostkach program przeciwdziałający uzależnieniom - mówi podkomisarz Sylwia Bober z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.
   - Także przełożeni funkcjonariuszy zostali poinformowani o konieczności zwracania uwagi na wszelkie oznaki mogące świadczyć o zażywaniu środków odurzających. Każdy podejrzanie zachowujący się policjant może zostać przebadany na obecność substancji psychoaktywnych w organizmie - zapewnia podkomisarz Bober. (MADE)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski