Pochwały dla pokonanego

FIL
II międzynarodowe mistrzostwa Polski MuayTahi, które odbyły się w hali krakowskiej Wisły, stały na wysokim poziomie.

Krakowianin najlepszym juniorem Międzynarodowych MP

Najlepszym juniorem mistrzostw był bardzo utalentowany 18-latek Tomek Kaczanowski, który od września 2004 trenuje w krakowskim klubie Raczadam. Na ringu demonstrował on piękne techniki, w finale kat. do 57 kg pokonał Marka Kozielskiego (Triada Piekary Śląskie).
   Klasyfikację drużynową wygrała Perfekcja Tarnów, dla której mistrzowskie tytuły zdobyli Anna Wójcik wśród seniorek do 54 kg i Łukasz Banach wśród seniorów do 75 kg. Ten drugi 28 maja stoczy zawodową walkę. Po srebrny medal - w konkurencji set-sparing - sięgnął m.in. 12-letni Marcin Baran (syn Macieja - trenera klubu), który wicemistrzem Polski w formach został mając... 5 lat. W finale kat. do 71 kg stoczył Rafał Król, ale przegrał z Białorusinem Wiktorem Berezowskim. - Mój zawodnik stoczył wspaniałą walkę, ale według mnie sędziowie źle zinterpretowali jej przebieg - podkreślił wspomniany szkoleniowiec tarnowskiej ekipy.
   Sponsorami akcji dla dzieci były KW trade Sp. z oo. i Dodoni, a sponsorami mistrzostw firmy: Ball Packaging Europe Radomsko, Recalo, CopyMark, Pretorian, Dark View, Ring, Pizzeria Palermo i Band, organizatorami Polskie Zrzeszenie Muay Thai i Szlachta Sport Management, a jednym z patronów "Dziennik Polski". (FIL)