Pociąg nowosądeckiego Newagu o krok od dopuszczenia na...

Pociąg nowosądeckiego Newagu o krok od dopuszczenia na włoskie tory

Zdjęcie autora materiału
Grzegorz Skowron

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Pociąg nowosądeckiego Newagu o krok od dopuszczenia na włoskie tory
1/9
przejdź do galerii
Elektryczne Zespoły Trakcyjne Impuls II wyprodukowane przez nowosądecki NEWAG dla włoskiego przewoźnika Ferrovie Del Sud Est e Servizi Automobilistici s.r.l. (FSE) ukończyły kolejny etap procesu homologacji. To umożliwia wystąpienie o zgodę na dopuszczenie do eksploatacji polskiego pociągu na włoskich liniach kolejowych.
Zobacz galerię
Badania dynamiczne miały miejsce na włoskich liniach kolejowych RFI (Rete Ferroviaria Italiana) w Regionie Toskania. Pierwszy z pojazdów oznaczony we Włoszech jako ETR322-001, przeszedł testy dynamiczne z wynikiem pozytywnym.

Ukończenie badań dynamicznych umożliwia przygotowanie i złożenie wniosku do włoskiej Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Kolejowego - ANSF (Agenzia Nazionale per la Sicurezza delle Ferrovie) o wydanie zezwolenia na dopuszczenie do eksploatacji na włoskich liniach.

Elektryczne Zespoły Trakcyjne Impuls II wyprodukowane przez NEWAG dla włoskiego przewoźnika z Bari będą pierwszymi elektrycznymi zespołami trakcyjnymi w Europie Zachodniej wyprodukowanymi przez polskiego producenta pojazdów szynowych.

EZT Impuls II wywodzi się z rodziny pojazdów Impuls i powstał na bazie doświadczeń zdobytych przez NEWAG przy ich produkcji oraz doświadczeń przekazanych przez przewoźników oraz podróżnych.

Przy projektowaniu pojazdu szczególną uwagę zwrócono na bezpieczeństwo i komfort podróży. Przedział pasażerski wyposażony jest w system informacji pasażerskiej, system monitoringu GPS, komfortowe fotele oraz półki na bagaże. Dodatkowo pojazd ma zabudowane gniazda elektryczne, wieszaki na rowery, przewijak dla dzieci oraz windy dla niepełnosprawnych. Prędkość eksploatacyjna pojazdu wynosi 160 km/h.

ZOBACZ KONIECZNIE:
WIDEO: NEWAG - Prezentacja Impuls 2

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
...

Szymon (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Szkoda tylko, że to wszystko już z ponad półtorarocznym opóźnieniem w dostawach, to nie wystawia przed Włochami zbyt dobrego świadectwa.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo