Pod dyktando Opoki

TENIS STOŁOWY. Finał gry pojedynczej mężczyzn mistrzostw Małopolski był wewnętrzną sprawą Opoki Trzebinia. Złoty medal zdobył Krzysztof Lubin po wygranej nad Krzysztofem Klagiem.

Ekipa z Trzebini zdominowała zawody. W pierwszej "dziesiątce" w turnieju indywidualnym mężczyzn, w którym wystąpiło 72 zawodników, znalazło się jej czterech jej zawodników. Lubin, późniejszy zwycięzca przebijał się do finału od początku eliminacji, a był to prawdziwy maraton. Mistrzostwa rozpoczęły się o 10 rano, a ostateczne rozstrzygnięcia zapadły przed 20.

Faworytem turnieju wydawał się być Klag, który wcześniej zwyciężał w wojewódzkich turniejach klasyfikacyjnych. - Faktycznie, choć w finałowej potyczce sprawa była otwarta. Jeden i drugi znają swoje mocne i słabe strony. Decydująca była więc dyspozycja dnia - mówi trener Opoki Kazimierz Noworyta.

Lepiej dysponowany był Lubin, który wygrał pojedynek o "złoto" 3-0. Suchy wynik nie oddaje do końca jego przebiegu. Losy każdego z setów długo się ważyły.

Następny z zawodników Opoki Sebastian Lubaś ukończył turniej na 5. miejscu, przegrywając mecz o wejście do "czwórki" z Klagiem. Na 9. miejscu był junior Opoki Bartłomiej Giza, Rafał Utylski zajął 13 lokatę, Kamil Bałuszek był 24., a Michał Rosiek 27.

Podwójnym sukcesem trzebinian zakończyły się również deble. Tytuł mistrzowski wywalczyli Klag z Lubasiem, pokonując w finale Utylskiego z Lubinem 3-2. Kolejny duet Opoki Utylski - Bałuszek zakończył turniej na dziewiątym miejscu.

Tenisiści Opoki dorzucili jeszcze medale w turnieju miksta. Utylski wywalczył "srebro", a Klag "brąz". W sumie dorobek ekipy z Trzebini w tych mistrzostwach to: 6 medali, w tym 2 złote, 3 srebrne i 1 brązowy. Tym samym trzebinianie nawiązali do sukcesów w mistrzostwach Małopolski w poprzednich latach, gdy występując jeszcze w ekstraklasie, dominowali w tych rozgrywkach.

- Lubin jako mistrz województwa wywalczył sobie jednocześnie prawo startu w mistrzostwach Polski - dodaje trener Noworyta.

Mistrzostwa kraju zaplanowane są w ten weekend. Tydzień później wznowione zostaną po długiej przerwie rozgrywki ligowe. Opoka w piątek zagra u siebie z Sygnałem Lublin, a dzień później sama jedzie na wyjazdowe spotkanie z innym lubelskim zespołem Edbarem, aktualnym liderem.