Pod gołym niebem przyjemniej się czyta

Pod gołym niebem przyjemniej się czyta

(ŁUG)

Dziennik Polski 24

Dziennik Polski 24

Nie zdziwcie się, gdy na swej drodze spotkacie rower z książkami
1/2
przejdź do galerii

Nie zdziwcie się, gdy na swej drodze spotkacie rower z książkami ©Fot. Anna Kaczmarz

Książka. Co środę na krakowskich Plantach pojawia się „Lotna czytelnia”. To pomysł Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej na promowanie czytelnictwa.
Pomysł jest prosty. Jeśli tylko pogoda dopisuje, to w miesiącach wakacyjnych na Plantach co środę o godz. 15 pojawia się biblioteka na kółkach.

To rower z przyczepką, a w niej książki. Wypożyczać je można do godz. 19, natomiast zwracać w dowolnym terminie – zarówno w ruchomej czytelni, jak i tej tradycyjnej przy ulicy Rajskiej 1 w Krakowie.

Podczas trwania projektu – w okresie od maja do września – zaplanowano też tematyczne wyjazdy czytelni na kółkach.
Są to: Fantastyczna Lotna Czytelnia, Lotna Czytelnia w podróży, Romantyczna Lotna Czytelnia, Lotna Czytelnia z dreszczykiem oraz Lotna Czytelnia Dzieciom – w jedną sobotę w miesiącu Lotna Czytelnia będzie jeździć po parku Jordana zaopatrzona w lektury dla najmłodszych. Organizowany jest także punkt, gdzie dzieci mogą posłuchać czytanych bajek.

– Dziś nie wystarczy czekać na czytelników w murach bibliotek. Postanowiliśmy wyjść z książkami do ludzi, którzy przechadzają się na spacerze czy odpoczywają na ławce i wygrzewają się w słońcu. Jesteśmy przekonani, że to właśnie takie akcje najlepiej pokazują, iż towarzystwo książki jest dobrym sposobem na spędzanie czasu wolnego. To jest nasz cel – mówi Jerzy Woźnia­kiewicz, dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie.
Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo