Pod okiem Wenty

Roman Kieroński
Łukasz Szatko rzuca na bramkę rywali
Łukasz Szatko rzuca na bramkę rywali FOT. ROMAN KIEROŃSKI
I liga piłkarzy ręcznych. SPR Tarnów odniósł pewne zwycięstwo. Na trybunie w hali „Jaskółka” zasiadł Bogdan Wenta. Obecność świetnego zawodnika i trenera zdopingowała szczypiornistów SPR-u, którzy odnieśli przekonywujące zwycięstwo.

Tarnowianie rozpoczęli mecz z ogromnym animuszem. Pierwszą bramkę zdobył Łukasz Szatko, a rzut karny obronił Grzegorz Barnaś. Wymiana ciosów trwała do 10 minuty. Przy stanie 7:7 bramki dla SPR zdobyli Daniel Dutka, Szatko z karnego i Mikołaj Grzesik.

W 25 min gospodarze prowadzili 14:10, lecz szybko stracili trzy bramki. Tuż przed przerwą trafił ponownie Łukasz Szatko, piątą bramkę w tej części gry zdobył Mikołaj Grzesik i miejscowi zeszli na przerwę z przewagą trzech goli.

W II połowie przy stanie 19:16 trafił Dutka, trzykrotnie z trudnych pozycji rzucił Marcin Basiak i szczypiorniści SPR-u prowadzili różnicą 7 bramek. Goście nie rezygnowali. Po golu Łukasza Siega i dwóch trafieniach Artura Bożka zmniejszyli straty do czterech bramek – 28:24 w 50 min.

Trzy gole Basiaka, Marcina Wajdy i Dariusza Kubisztala przywróciły spokój w drużynie trenera Skutnika. Nie zdeprymowała ich też czerwona kartka najskuteczniejszego na parkiecie Szatki. Goście próbowali jeszcze walczyć, ale grający świetny mecz Barnaś obronił kolejny rzut karny, po czym goście spasowali.