RCZ
Klasa B, Nowy Sącz

Galicja Nowy Sącz - Królovia

Królowa Górna 4-0 (2-0)

1-0 Cisoń 12, 2-0 Wojciechowski 27 (karny), 3-0 Aleksander 54, 4-0 Aleksander 85.

Sędziowała Ewelina Stanek z Nowego Sącza. Żółte kartki: Ormiański - J. Kumorek. Czerwona kartka: J. Kumorek 87 (niesportowe zachowanie). Widzów 50.

Galicja: Pająk - Hebda, P. Miksztal, Fryzowicz, Kumor - Pazdyk, Sekuła (65 Biernacki), Ormiański (65 Potoczek), Aleksander - Cisoń, Wojciechowski (46 Nowak).

Królovia: Witek - Janus, Proński, Tokarz, Kiełbasa (46 M. Kumorek) - Łatka, Ptaszkowski, Kuźma, J. Kumorek - Siedlarz, Góra.

Mecz - jak na tę klasę rozgrywkową - był niezłym widowiskiem, a bramka na 3-0 Aleksandra mogłaby być ozdobą spotkania ekstraklasowego. W 54 min Hebda podał dokładnie piłkę Aleksandrowi, który był... 40 metrów dalej. Ten drugi, niewiele się zastanawiając, nadbiegając strzelił z woleja z tzw. pierwszej piłki, z 25 metrów. Futbolówka, uderzona z niesamowitą siłą, wylądowała w "okienku" bramki Królovii. Kibice i piłkarze obu drużyn byli pod wrażeniem tego zagrania.
   Od początku przewagę miała Galicja, która ostatni kwadrans grała z przewagą jednego zawodnika. W 75 min J. Kumorek użył mocnego, niecenzuralnego słowa, wobec sędziego w "spódnicy", za co ujrzał czerwoną kartę.
   Gospodarze dosyć szybko objęli prowadzenie. W 12 min Cisoń dopadł do piłki - którą Witek odbił po strzale Wojciechowskiego - i umieścił ją w siatce. W 27 min po faulu na Wojciechowskim sam poszkodowany wymierzył sprawiedliwość, strzelając drugą bramkę dla sądeczan. Wspomniany Aleksander był autorem nie tylko bramki na 3-0, ale także na 4-0. W 85 min wykończył kontrę Galicji.
   Królovia nie ograniczała się wyłącznie do obrony, ale dobrze wczoraj spisywała się obrona Galicja. Także dobry dzień miał Pająk. W 60 min bramkarz Galicji musiał wykazać się sporymi umiejętnościami, aby wygrać pojedynek jeden na jeden z Górą. (RCZ)

KPT Nawojowa

- Chruślice/Hydrogaz Nowy Sącz 1-1 (1-1)

1-0 Maślanka 22, 1-1 P. Mikulec 35.

Sędziował Przemysław Tokarczyk ze Starego Sącza. Żółta kartka: Kołodziej. Widzów 50.

KPT: Słaby - Jurczyński (65 Lelito), Tuczyński, Nosal, Dadaś - Ogórek, W. Borek, Kołodziej, Maślanka - Szafraniec, Maciaszek (50 A. Borek)

Chruślice: Prusak - Olchawa, Gwiżdż, J. Buźniak, Dominik - Stefański (85 Uryga), Frączek (80 Kopczyński), P. Mikulec, A. Mikulec - A. Buźniak (88 Gadzina), S. Cebula (75 R. Buźniak).

Przez pierwsze 20 minut trwała chaotyczna walka, głównie w środku boiska. W 22 min obrońca Chruślic zderzył się z napastnikiem KPT, zamieszanie wykorzystał Maślanka, który strzałem w długi róg pokonał przyjezdnego bramkarza. W 30 min błąd popełnił obrońcy Chruślic, ale Maciaszek strzelił obok słupka. W 35 min rzut rożny wykonywał A. Buźniak, obrońca zbyt krótko wybił piłkę, dopadł jej P. Mikulec i umieścił w siatce. W 40 min ładnie uderzał Maślanka, ale w pięknym stylu obronił Prusak. Dwie minuty przed końcem pierwszej połowy obok słupka strzelał Stefański.
   W 51 min po rzucie wolnym, który wykonywał A. Buźniak, piłka trafiła do Gwiżdża, jednak ten strzelił niecelnie.
(RCZ)

Wyniki pozostałych spotkań: Budowlani Jazowsko - Librantovia Librantowa 0-9 (0-5), Zawisza Rożnów - Górka Szczereż 15-1 (6-0), Dąbrovia Wielogłowy - Ubiad 5-2 (1-0), Olimpik Powroźnik - Zabełcze Nowy Sącz 2-3 (1-2), Przełęcz Tylicz - Łęka 4-2. Pauzowało Zamczysko Marcinkowice. W meczu zaległym: KPT - Galicja 2-1 (0-1).

Wydział Gier Nowosądeckiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej zweryfikował spotkania: Olimpic - Chruślice 0-3 wo., Zamczysko - Zawisza 0-3 wo, Galicja - Olimpic 3-0 wo, Zamczysko - Olimpic obustronny walkower 0-3, Galicja - Zamczysko 3-0 wo, Olimpic - KPT 0-3 wo, Budowlani - Chruślice 0-3 wo, Olimpic - Librantovia 0-3 wo, Łęka - Górka 6-0 (mecz przerwany, wynik utrzymany z boiska), Królovia - Olimpic 7-0 (utrzymano wynik z boiska).

W środę odbędą się dwa zaległe spotkania: Budowlani - Galicja i Zabełcze - Górka.

1. Librantov. 25 62 83-23

2. Przełęcz 25 62 82-31

3. Zawisza 24 58 73-17

4. Zabełcze 23 50 45-24

5. Królovia 24 41 54-30

6. Chruślice 25 39 42-40

7. Dąbrovia 24 33 47-37