Podarowali pluszaki małym pacjentom

Andrzej Stanowski
Trener Rudolf Rohaczek
Trener Rudolf Rohaczek FOT. WACŁAW KLAG
Hokej. Zespół Comarch Cracovii przywiózł z Krynicy trzy punkty, po zwycięstwie 5:1 nad 1928 KTH. Do 51 minuty krakowianie prowadzili jednak tylko 2:1, w drugiej tercji gospodarze nie wykorzystali karnego.

– To nie był dla nas spacerek. W zespole gospodarzy bardzo dobrze spisywał się w bramce Anton Janin, obronił pięć, sześć stuprocentowych sytuacji. Na szczęście w ostatnich 10 minutach uwidoczniło się nasze lepsze przygotowanie fizyczne, zepchnęliśmy rywala do obrony i zdobyliśmy trzy gole – mówi trener „Pasów” Rudolf Rohaczek.

W Krynicy nie wystąpili Da­mian Słaboń i Milan Kostourek. Ten pierwszy leczył uraz, jakiego doznał w poprzednim spotkaniu z GKS Tychy, do tego rozchorował się (ma 39 stopni gorączki) i na pewno nie zagra w piątkowym meczu z Polonią Bytom. Bardziej zagadkowa jest sprawa Kostourka. Podobno trener nie był zadowolony z jego gry w ostatnich meczach. – Dałem Kostourkowi odpocząć, przed nami seria ważnych spotkań i play-off – tłumaczy Rohaczek.

W trzeciej tercji meczu w Krynicy urazu doznał Aron Chmielewski. – Dostałem trzon­kiem kija w oko, wypadła mi soczewka kontaktowa. Ale wszystko jest już w porządku. Zresztą pod koniec spotkania wróciłem do gry i strzeliłem gola – mówi Chmielewski, który w klasyfikacji najlepszych strzelców ekstraklasy jest za drugim miejscu. – Fajnie byłoby wygrać tę rywalizację, ale to nie jest w tej chwili najistotniejsze. Ważne, by drużyna zdobywała punkty, mamy ambicję obronić tytuł mistrza Polski – dodaje hokeista.

Wczoraj hokeiści „Pasów” odwiedzili małych pacjentów w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu, wręczając dzieciom pluszowe maskotki zebrane podczas meczu Cracovia – GKS Tychy w ramach akcji „Teddy Bear Toss”. Udało się zebrać ponad 1800 pluszowych maskotek.

– Super, że mogliśmy dać odrobinę radości dzieciom. Będziemy zawsze chętnie uczestniczyć w takich akcjach – powiedział obrońca „Pasów” Patryk Wajda.