Podczas deszczu lepszy Metal

Jarosław Boduch
Marek Proszowski z Koszyc (z piłką) i Mateusz Orłowski z Metalu
Marek Proszowski z Koszyc (z piłką) i Mateusz Orłowski z Metalu Fot. Jarosław Boduch
Klasa A, Grupa IV. Zawodnikom z Koszyc Wielkich nie udał się rewanż za jesienną porażkę i po raz drugi ulegli rywalowi.

Koszyce Wielkie - Metal Tarnów 2:3 (1:0)

Bramki: 1:0 Bryl 38, 1:1 Jabłoński 46 karny, 1:2 Orłowski 67, 2:2 Bryl 72, 2:3 Orłowski 83.

Koszyce Wielkie: Sobarnia - Bąk, Pasek, NytkoI, Mytnik (58 Kinstler, 84 Szydłowski) - Wstępnik, Okoński, Melchanka, Bryl - Proszowski, Kukla (84 Gajdur).

Metal: Bijak - Furmański (84 Gawlik), OrłowskiI, UchwatI, Jabłoński - Kozioł, Morys (80 Starzec), WójtowiczI, Gromadzki - Gębala (74 PacuraI), Karpowicz (46 Wojcieszek).

Sędziował: Mateusz Brzuchacz (Tarnów).

Widzów: 50.

Gospodarze bardzo chcieli zrewanżować się rywalom za jesienną porażkę 0:3. Początkowo byli nawet na dobrej drodze do osiągnięcia celu, jednak ostatecznie po raz drugi w tym sezonie komplet punktów przypadł wyżej notowanemu Metalowi.

Przez cały mecz piłkarzom towarzyszyły opady deszczu, a nasiąknięta murawa nie ułatwiała płynnego rozgrywania akcji. Od pierwszej minuty było za to sporo walki, ale głównie w środkowej strefie boiska. W 20 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Melchanka i piłka nieznacznie minęła „okienko” bramki Bijaka. W odpowiedzi uderzał Jabłoński, jednak w tym przypadku piłka przeleciała obok słupka.

Kibice doczekali się jednak gola w pierwszej części meczu. W 38 minucie po zagraniu Mytnika i strzale z 10 metrów Wstępniak, Bijak co prawda zdołał zablokować piłkę, lecz ze skuteczną dobitką pospieszył Bryl.

Po przerwie sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Tuż po wznowieniu gry Kukla faulował w polu karnym Gromadzkiego, a rzut karny na wyrównującego gola zamienił Jabłoński.

W 67 min Metal przeprowadził na tyle składną akcję, że po zagraniu Jabłońskiego, Orłowskiemu pozostało skierować piłkę do pustej bramki.

Gospodarze nie byli jednak dłużni i już 5 minut później po zagraniu Okońskiego straty odrobił Bryl.

W ostatnim kwadransie spotkania obydwie ekipy starały się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Ostatecznie udało się to Metalowi. W 83 min ponownie dokładnym podaniem popisał się Jabłoński, a po raz drugi w tym spotkaniu wykorzystał to Orłowski.

W innych meczach: Biała Lubaszowa - Pogoria Pogórska Wola 0:0; Radlna - Ładna 1:3 (0:1), Sus 82 - Jasiak 26 karny, B. Sysło 61, Bryg 78; Tuchovia II Tuchów - Skrzyszów 2:0 (1:0),Ogiela 45, Bielak 65. Mecz Gromnik - Niwka został przerwany w 15 minucie z powodu zdekompletowania zawodników drużyny gości przy stanie 3:1 dla Gromnika. Spotkanie Iskra Tarnów - Szynwałd zostało od z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych. Mecz Śmigno - Olszynka Ołpiny został odwołany z powodu złego stanu boiska.