Podhalanie na podium

(ART)
Kolarstwo górskie. Sezon w maratonach MTB ruszył w Polsce na dobre. W tym roku regularnie ma w nich występować reprezentacja NKK JMP.race Nowy Targ.

Podhalanie mają za sobą już dwa występy w Volvo MTB Marathon, jednym z najpopularniejszych w kraju cyklów na najdłuższych dystansach. Wystartowali pod koniec kwietnia w inauguracyjnym wyścigu w Murowanej Goślinie (Wielkopolska), a w sobotę rywalizowali na wymagającej trasie w Złotym Stoku w Kotlinie Kłodzkiej. W obu wyścigach uplasowali się w czołówce kategorii na średnim dystansie (mega).

W rywalizacji mężczyzn najlepsze wyniki uzyskał prezes klubu, Krystian Piróg, który w M3 (31-40 lat) zajął odpowiednio 5. i 3. miejsce. W tym drugim przypadku stracił w Złotym Stoku 1.20 min do zwycięzcy, Rafała Nogowczyka (Kriedler Sportiva). Krzysztof Mrugała uplasował się w tej grupie na 6. i 10. pozycji. W nowotarskiej ekipie cieszono się z jeszcze jednego miejsca na podium – 3. w juniorskiej kategorii (M1) do mety dotarł w sobotę Jakub Żuławiński. W gronie kobiet (K3, 31-40 lat) dwukrotnie 6. lokatę wywalczyła Magdalena Piróg.

Kolejna eliminacja Volvo MTB Marathon zaplanowana została na 25 maja, a kolarze ścigać się będą wówczas na bardzo trudnej trasie w Karpaczu.

Grupa JMP.race w maratonowych cyklach szerzej pokazała się w poprzednim sezonie, a w 2014 roku włączona została w szeregi Nowotarskiego Klubu Kolarskiego.