Podhalanie nie mogą już przegrać

MACIEJ ZUBEK
HOKEJ. Ekstraklasa ucieka "Szarotkom". W trzecim finałowym spotkaniu I ligi, wczoraj w Bytomiu, uległy Polonii 4:6 i w rywalizacji do trzech zwycięstw przegrywają 1:2. Bisset Polonia Bytom - MMKS Podhale Nowy Targ 6:4 (1:1, 1:3, 4:0)

Bramki: 0:1 Bomba (Ziętara, Voznik) 8, 1:1 Radwan (Urban) 14, 1:2 Neupauer (Łabuz) 23,1:3 Neupauer (Zarotyński, Biela) 28, 1:4 Zarotyński (Neupauer, Biela) 31 ,2:4 Gawlina (Stoklasa) 39, 3:4 Radwan (Vrna) 47, 4:4 Strużyk (Wróbel) 48, 5:4 Wróbel (Puzio, Stoklasa) 59, 6:4 Stoklasa (Puzio) 60.

Sędziował Michał Baca (Oświęcim). Kary: 12-8 min. Stan rywalizacji play-off (do 3 zwycięstw): 2:1.

Polonia: Szydłowski - Banaszczak, Kantor, Kłaczyński, Kukulski, Gawlina - Vrna, Urban, Puzio, Stoklasa, Radwan - Owczarek, Stępień, Stróżyk, Wróbel, Stasiewicz - Kogut, Minge, Mazur, Wieczorek.

Podhale: Rajski - Łabuz, R. Mrugała, Zarotyński, Neupauer, Biela - Adamovics, K. Kapica, Ćwikła, Bryniczka, Wielkiewicz - Landowski, Talaga, Voznik, Bomba, Ziętara - Gaczoł, Tomasik, D. Kapica, Istocy, Michalski.

Podhalanie przegrali, mimo iż po 31 minutach prowadzali 4:1. Katastrofalna w ich wykonaniu była ostatnia tercja. Już po 10 minutach gry w trzeciej odsłonie był remis 4:4. Kiedy wydawało się, że o losach meczu zadecyduje dogrywka, kontra gospodarzy przyniosła im piątego gola autorstwa Marka Wróbla.

Nieco ponad minutę przed końcową syreną karę złapał gracz Polonii. Trener gości Marek Ziętara dodatkowo wycofał bramkarza i "Szarotki" miały na tafli o dwóch zawodników więcej. Krążek jednak przejął Filip Stoklasa i strzałem niemal przez całe lodowisko przekreślił nadzieję nowotarżan na doprowadzenie do remisu. Losy awansu do PLH rozstrzygną się w weekend w Nowym Targu. Podhale potrzebuje dwóch wygranych, Polonia - tylko jednej.