Podhalanie rządzili w Pucharze Polski

(ART)
Bartosz Szkoła w akcji
Bartosz Szkoła w akcji Fot. Wiktor Bubniak
Narciarstwo alpejskie. Czterema startami w Suchem - w ramach Pucharu Klubu WKN i Mistrzostw TZN - alpejczycy zakończyli rywalizację w Młodzieżowym Pucharze Polski Tauron Bachleda Ski. Zwycięzcami cyklu zostali zawodnicy z Podhala.

W starszej grupie, juniorek B, swoją dominację na zakończenie potwierdziła Magdalena Łuczak (MitanSki Zakopane). W dwóch slalomach gigantach Pucharu WKN okazała się najlepsza, a w slalomach Mistrzostw TZN zajmowała 2. lokaty. W rywalizacji o Młodzieżowy Puchar Polski nie dała rywalkom szans. Licząc także starty w Olimpiadzie Młodzieży, odniosła 7 zwycięstw, 7-krotnie była 2.

Na 3. pozycji w końcowej klasyfikacji znalazła się inna zawodniczka z naszego regionu - Julia Włodarczyk (Narciarnia Nowy Sącz), która w finałowych slalomach dwukrotnie była 3. W „10” rankingu znalazły się też: 5. Karolina Pieprzak (Szkoła Mistrzów Nowy Targ), 6. Maria Łuczak (MitanSki), 9. Ewa Toruńska (Gondola Krynica).

W juniorkach C zdecydowanie najlepszą zawodniczką w tym sezonie była Katarzyna Hreśka. Reprezentantka Firnu w Suchem wygrała oba giganty (pierwszy z nich był w randze MP młodzików), a w finale cyklu zajęła 1. lokatę w pierwszym slalomie. W cyklu PP odniosła aż 9 zwycięstw, raz była 2. W „generalce” wyprzedziła Gabrielę Hopek (Siepraw-Ski) oraz Marię Soons z Narciarni (dwie wygrane imprezy w tym sezonie). Szóstą lokatę zajęła Patrycja Florek (Narciarnia), 10. była Emilia Żółtek (RusińSki Ski-Max Bukowina Tatrzańska).

W męskiej grupie w kategorii junior C zawodnicy z naszego regionu też mieli najwięcej do powiedzenia. Po główne trofeum sięgnął Bartosz Szkoła (MitanSki), który w czterech ostatnich startach trzy razy był na podium: 2. w pierwszym gigancie (MP) oraz 3. i 1. w slalomach. O końcowy triumf walczył z nim Błażej Budz (RusińSki Ski-Max), ostatecznie ustępując mu o 75 pkt. Zabrakło mu dorobku z jednego z finałowych slalomów, w pozostałych startach w Suchem był na podium: 3. i 2. w Pucharze WKN oraz 1. w pierwszym slalomie.

Na piątej łącznie pozycji sklasyfikowany Marek Zwijacz (SNPTT 1907 Zakopane), który sięgnął po złoto we wspomnianych MP w gigancie (w drugim był 3.). Siódma lokata w sezonie PP przypadła Szymonowi Cymbryłowiczowi (MitanSki).

W juniorach B najlepsi okazali się zawodnicy podkrakowskiego Siepraw-Ski: wygrał Michał Michalik przed Norbertem Wróblem. Z narciarzy podhalańskich klubów najwyżej, na 4. pozycji, uplasował się Grzegorz Kowalczyk (MitanSki), 7. był Jan Guńka (Firn).

Klasyfikację klubową wygrał MitanSki Zakopane przed Siepraw-Ski i WKN Warszawa. Na 4. pozycji znalazła się Narciarnia, a na 5. Firn.