Podhalańska I liga juniorów i trampkarzy

ZK
Juniorzy: KS Zakopane - Lepietnica Klikuszowa 2-0 (0-0)

Bramki: K. Walczak-Wójciak 46, Bukowski 70. Sędziował: Tomasz Jabłoński z Kluszkowiec. Żółte kartki: Podosek, Broda - K. Chorążak.

Zakopane: Bryniarski (45 D. Paszuda) - Bukowski, Galica, Podosek, Chyc (46 Kozicki), Mateusz Sawina, M. Pałka, Fąfrowicz (46 K. Walczak-Wójciak), S. Pałka, Berbeka, Broda.

Lepietnica: M. Jaróg - H. Jaróg (60 Budziak), T. Matuszek, M. Bryja, Chorążak, R. Antolak, D. Antolak, Żółtek, Chudoba, Józefczak, D. Bryja (78 D. Duda).

W pierwszej połowie mecz był wyrównany, a oba zespoły miały po dwie sytuacje bramkowe. Ze strony Lepietnicy Dawid Antolak mógł strzelić dwie bramki. W pierwszym przypadku niecelnie główkował z bliska po zagraniu z rzutu wolnego. Za drugim razem zamiast strzelać w dogodnej pozycji próbował dograć do partnera, ale podał niecelnie. U gospodarzy ładnym strzałem z dystansu popisał się tenisista stołowy Tomasz Chyc, ale piłka o milimetry ominęła dalszy słupek. W 27 w minucie H. Jaróg niepotrzebnie faulował w polu karnym Chyca i sędzia podyktował rzut karny. Wykonujący "jedenastkę" Podosek posłał piłkę w środek bramki i Marcin Jaróg naprawił błąd brata. Na drugą połowę w zespole gospodarzy wyszło czterech nowych graczy. Jeden z nich Klimek Walczak-Wójciak syn trenera trampkarzy Bartłomieja Walczaka zaraz na początku drugiej odsłony meczu wykorzystał zawahanie bramkarza Lepietnicy i lekko uderzając piłkę głową ulokował ją w bramce. Pouczeni w przerwie przez trenera Walczaka juniorzy Zakopanego zaczęli grać składniej i w 70 minucie zdobyli drugiego gola. Na strzał z około 30 metrów zdecydował się Bukowski i tym razem bramkarz Lepietnicy nie popisał się przy tej interwencji. Gwoli sprawiedliwości strzał Bukowskiego poprzedziła całkiem zgrabna akcja.

Lubań Mniowy - LKS Szaflary 3-0 (1-0)

Bramki: P. Jarząbek 5, Bańka 54, Gorlicki 75. Sędziował: Marek Ciężobka z Nowego Targu.

Lubań M.: Sikora - Gorlicki, Ostachowski, W. Firek (80 Zawada), Wrocławiak, Słodyczka, P. Jarząbek, Babiak, Bednarczyk, D. Firek, Bibro (16 Bańka).

Szaflary: Cisoń - Kułach, Szulc, Wąsik, Rusnak, Strama, Gałdyn (55 Hajnos), M. Jarząbek, B. Marek, Cudzich, Podkanowicz.

Lubań bramkę otwierającą wynik zdobył już w 5 minucie. Z prawego skrzydła piłkę w pole karne zagrał D. Firek, a nadbiegający Przemysław Jarząbek pewnym uderzeniem piłki głową ulokował futbolówkę w siatce. W 16 minucie kontuzji doznał Bibro, a na jego miejsce wszedł Bańka i zaraz mógł zdobyć gola. Otrzymał dokładne prostopadłe podanie, ale w sytuacji sam na sam posłał piłkę nad poprzeczką. Co nie udało się Bańce zaraz po wejściu na boisko zrobił w 54 minucie. Tym razem w podobnych okolicznościach uderzył piłkę dołem i wpakował ją w róg bramki. Pieczętującą zwycięstwo gospodarzy bramkę zdobył z rzutu karnego Gorlicki. Sędzia "jedenastkę" podyktował za faul na D. Firku. Goście też mieli dwie znakomite okazje na zdobycie goli, ale kapitalnymi interwencjami popisał się bramkarz maniowian Sikora.

Lubań Tylmanowa - Jordan Jordanów 2-4 (0-0)

Bramki: B. Ligas 60, M. Ligas 90 - Filipek 51, Traczyk 69, Wróbel 75, 84. Sędziował: Bogusław Babicz z Załucznego. Żółte kartki: S. Ziemianek, B. Ligas - Oleksa, Filipiak.

Lubań T.: H. Gołdyn - P. Ziemianek, Kwit, Pierzchała, B. Ligas, Kluska, S. Ziemianek, Kozielec, A. Noworolnik, M. Ligas, Podgórski.

Jordan: Oleksa- Traczyk, Tyrpa, Kulka, Filipiak, M. Czubin, D. Czubin, Wróbel, Rączka (80 Gałka), Sewioło, Filipek.

Jordan nie poddaje się i nadal walczy o mistrzostwo. Juniorzy z Jordanowa wygrali bardzo trudny mecz. Wprawdzie do przerwy utrzymywał się wynik bezbramkowy, ale po zmianie stron goście zdecydowanie przeważali i wygrali zasłużenie.

Turbacz Mszana Dolna - Biali Biały Dunajec 10-0 (8-0)

Mecz przerwany w 67 minucie na skutek zdekompletowania drużyny gości. Sędziował: Antoni Mrugała z Nowego Targu.

Turbacz: M. Grzesiak (46 Górniak) - Farganus, Skwarczek, Klimek (46 Kozioł), Szura (60 Jamróz), P. Grzesiak, Sewioło, K. Antosz, Żak (46 Zarecki), P. Potaczek (46 Jaruz), D. Antosz.

Biali: Skupień - Ignasiak, Galica, Bobak, Cudzich, Majerczyk, Bafia, Borek, Galica-Dorula.

Przełęcz Łopuszna - Sokolica Krościenko 2-0 (0-0)

Bramki: Galarowicz 58, Hołyst 75. Sędziował: Jerzy Drabik z Zakopanego. Żółte kartki: Chmielak, Zajączkowski.

Przełęcz: Kolasa - Gil, Klamerus, Buła, Zajączkowski, Łęczycki (60 Wilczek), Bienias (75 Chowaniec), Galarowicz, Chmielak, Hołyst, Ciężobka.

Sokolica: Ponicki - Babiak, Dyda, Gabryś, Wójcik, Zawalski, Kaczmarczyk, Zachwieja, Czerwiec, Topolski, Bobak.

Inne mecze: Lubań Maniowy - Biali Biały Dunajec 7-0 (4-0), D. Firek 5, 40, Bibro 18, 34, 58, Wrocławiak 73, Klimczak 81; Lubań Tylmanowa - LKS Szaflary 3-0 (0-0); Lubań Maniowy - Sokolica Krościenko 2-0, zakończony w 45 minucie, drużyna Sokolicy nie wyszła na druga połowę.

Trampkarze:

KS Zakopane - Lepietnica Klikuszowa 1-3 (0-2)

Bramki: Pawlikowski 65 - D. Duda 20, 25, Kwiatkowski 48. Sędziował: Jan Puchlerski z Maniów.

Zakopane: Majerczyk - Floryn, Urbaś, Hagowski, Frączysty, Bachleda-Baca, Stoch, Bołoz, Grela, Pawlikowski, Gąsienica Daniel, ponadto grali: Maciuszek, Banaś, Kwak, B. Bachleda.

Lepietnica: Obrzut - Sołtys, Luberda, D. Duda, Kwiatkowski, Faron, Matuszek, Chorążak, Opyrchał, Panczak, Żółtek, oraz B. Duda.

Turbacz Mszana Dolna - Biali Biały Dunajec 4-3 (3-0)

Bramki: Dudzik 5, 36, Nowakowski 8, Barda 30 - Dżoku 51, 58, 67. Sędziował: Adam Matuszek z Nowego Targu.

Turbacz: Chrustek - Knapik, P. Dawiec, Antosz, Starmach, D. Dawiec, Dudzik, Nowakowski, Staroń, Barda, Treit, ponadto grali: Adamczyk, Kociczak, Łukasik.
Biali: Skupień - Sobański, K. Chowaniec, Ł. Bryjak, M. Bryjak, Dżoku, Galica-Dorula, P. Chowaniec, Joniak, Borkowski, Rzepka, oraz Zając.

Lubań Maniowy - LKS Szaflary 13-0 (4-0)

Bramki: Potoniec 6, 33, 53, 55, 65, 66, M. Jandura 11, 21, Budz 37, Bukowski 38, 54, 60, Hagowski 63. Sędziował: Sędziował: Adam Ślusarek z Nowego Targu.

Lubań M.: Domian - Rusin, Sikora, Bednarczyk, Hagowski, M. Jandura, Budz, Potoniec, A. Jandura, Bukowski, M. Firek, ponadto grali: Plewa, Jaworski.

Szaflary: Biernat - Mąka, Gałdyn, Rysnak, Hreśka, Bulańda, Stasiowski, Szczęch, Kwak.

Przełęcz Łopuszna - Sokolica Krościenko 2-3 (1-1)

Bramki: S. Chowaniec 15, Szlembarski 57 - B. Gawęda 29, M. Gawęda 63, Dyda 68. Sędziował: Krzysztof Sekułowicz z Bukowiny Tatrzańskiej.

Przełęcz: Gał - Kamoń, W. Chowaniec, D. Chmielak, Drożdż, W. Chmielak, Waniczek, Cyrwus, S. Chowaniec, Szlębarski, Montsko, ponadto grali: Ciężobka, Waksmundzki.

Sokolica: D. Waksmundzki- B. Gawęda, M. Gawęda, Babiak, Zygar, Dyda, Zawalski, Salamon, Orkisz, Potaśnik, S. Waksmundzki, Piszczek oraz Sioła.

Lubań Tylmanowa - Jordan Jordanów 1-1 (1-1)

Bramki: F. Noworolnik 31 - Figura 29. Sędziował: Rafał Sandrzyk.

Lubań T.: A. Wójcik - Hebda, Adamczyk, Rusnarczyk, Paluch, Piszczek, D. Noworolnik, Ubik, M. Wójcik, F. Noworolnik, Udziela, ponadto grali: Michałczak, S. Gołdyn, G. Gołdyn, Kozielec.

Jordan: Teper - Wójtowicz, Kawula, T. Sroka, M. Sroka, Proszek, Działowy, Macias, Matusiak, Szczudło, M. Czubin, ponadto grali: Łazarz, Gacek, Skwarek, Figura.

Inne mecze: Lubań Maniowy - Biali Biały Dunajec 6-0 (3-0), Bukowski 4, 40, Potoniec 18, 43, A. Jandura 30, Plewa 56; Lubań Tylmanowa - LKS Szaflary 2-2 (1-2); Lubań Maniowy - Sokolica Krościenko 7-0 (3-0), Bukowski 14, 55, Potoniec 25, 62, Budz 30, 42, Jaworski 50.

1. Lubań M. 20 58 106-5

2. Jordan 19 38 46-21

3. Biali 20 36 57-35

4. Lubań T. 18 30 63-34

5. Sokolica 19 30 41-27

6. Orkan 17 21 20-33

7. Wiatr 18 21 25-51

8. Lepietnia 19 21 33-66