Podhale - Cracovia. W derbach Małopolski kipiały emocje

Maciej Zubek
Andrzej Banaś
Podhale Nowy Targ pokonało Cracovię 5:4 po rzutach karnych w meczu hokejowej ekstraklasy, który odbył się w piątek 29 października w Nowym Targu. Wcześniej "Szarotki" nawet przez moment nie prowadziły.

Tauron Podhale Nowy Targ – Comarch Cracovia 5:4 po karnych (0:1, 1:1, 3:2, d. 0:0)

Bramki: 0:1 Jacenko (Popiticz, Gula) 18, 1:1 Wielkiewicz (Kolusz, Tomasik) 21, 1:2 Ismagiłow (Popiticz, Jeżek) 25, 1:3 Woroszyło (Ismagiłow, Bodrow) 44, 2:3 Słowakiewicz 50, 3:3 Wielkiewicz (Vorlab) 56, 3:4 D. Kapica (Miszczenko, Nemec) 58, 4:4 Bryniczka (Kolusz) 59. Decydujący karny: Szurowski.
Podhale: Bizub – Tomasik, Mrugała, Kolusz, Bryniczka, Wielkiewicz – P. Wsół, Sulka, B. Wsół, Majoch, Siuty – Vorlab, Szurowski, Worwa, Słowakiewicz, Bondaruk – Kamieniecki, Saroka, F. Kapica, Bochnak.
Cracovia: Zabolotny – Gula, Saur, Miszczenko, Nemec, D. Kapica – Dudas, Muller, Ismagiłow, Bodrow, Woroszyło – Jeżek, Kunninen, Brynkus, Jacenko, Popiticz – Kaminski, Gosztyła, Augustyniak, Shirley, Csamango.
Sędziowali: Sebastian Kryś, Marcin Polak. Kary: 2 – 36 min (w tym 5 min + kara meczu dla Augustyniaka za niesportowe zachowanie i atak z tyłu). Widzów: 400.

Sandecja Nowy Sącz. Żony, dziewczyny, partnerki piłkarzy [ZDJĘCIA]

Prowadzenie Cracovii dał w 18 minucie Jacenko, który po kontrataku wygrał pojedynek z Bizubem. Drugą odsłonę gospodarze zaczęli w pięciu przeciwko czwórce rywali i już po 25 sekundach cieszyli się z gola wyrównującego, autorstwa Wielkiewicza.

Na początku tercji trzeciej gości podwyższyli prowadzenie po świetnej akcji drugiej formacji, sfinalizowanej przez Woroszyłowa. W 48 minucie udział w meczu zakończył Wsół, który po faulu Augustyniaka został zniesiony z lodu na noszach, a następnie przetransportowany do szpitala. Gracz Cracovii za to przewinienie został ukarany karą 5 minut i dodatkowo karą meczu. Podhale w trakcie okresu gry w przewadze zdobyło gola kontaktowego.

On grał w Cracovii, ona tańczyła w TV. Zjawiskowa żona byłeg...

Między 54 a 56 minutą Cracovia złapała kolejne trzy (!) kary i podczas gry 5 na 3 stan meczu na 3:3 wyrównał Wielkiewicz. W 58 minucie goście – grając już w komplecie – odzyskali prowadzenie, za sprawą D. Kapicy i jego strzału tuż pod poprzeczkę bramki Podhala. Ostatnie słowo w regulaminowym czasie gry należało jednak do „Szarotek” a konkretnie do Kaspra Bryniczki, który ze środka tercji Cracovii celnie przymierzył.

W rzutach karnych wygraną Podhalu zapewnił Szurowski.