Podium tarnowianek

SIATKÓWKA. Przez dwa dni w Krakowie rozgrywany był turniej seniorek o puchar prezesa Bronowianki.

Gospodarze zaprosili do udziału trzy drużyny, wśród nich PKCH PWSZ Tarnów. Opiekun tarnowskiej drużyny Leszek Kędryna ma bardzo dobre relacje z krakowskim klubem, w którym pracował z młodzieżą.

PKCH PWSZ rozpoczął zawody od meczu z pierwszoligową Wisłą. "Biała Gwiazda", w której przez wiele lat pracował z sukcesami trener Kędryna, okazała się wyraźnie lepsza, wygrywając 3:0 (25:16, 25:12, 25:23). Drugi mecz PKCH PWSZ była zdecydowanie bardziej zacięty. Pierwszego seta z Bronowianką tarnowianki wygrały do 22, w drugim były wyraźnie słabsze, ulegając do 20, ale w kolejnych trwała zacięta walka.

W czwartym secie siatkarki z Tarnowa odrobiły w końcówce straty, ale dwa błędy sędziów sprawiły, że Bronowianka wygrała mecz 3:1. W ostatnim meczu, który decydował o miejscu na podium, PKCH PWSZ zmierzył się z Pogonią Proszowice i wygrał 3:2. Turniej zakończył się zwycięstwem Wisły, która pokonała Bronowiankę 3:1. Indywidualnie wyróżniono Sabinę Podlasek z Tarnowa.

W zespole PKCH PWSZ pojawiła się nowa rozgrywająca 19-letnia Aleksandra Mikołajewska. Zarząd tarnowskiego klubu bardzo liczy na tę zawodniczkę, bo przed ekipą najważniejsze mecze w sezonie. Celem drużyny jest awans do najlepszej czwórki, która w play-off walczyć będzie o awans do pierwszej ligi. Dla klubu ważne są też Akademickie Mistrzostwa Polski. Na razie zespół bez porażki dotarł do półfinałów w rozgrywkach wojewódzkich.