Podium w silnej stawce

(FIL)
Od lewej: Sebastian Tylek, Oliwier Romaniuk i Aleksander Wrona
Od lewej: Sebastian Tylek, Oliwier Romaniuk i Aleksander Wrona Fot. archiwum sekcji judo Wisły Kraków
Judo. Trzy medale zdobyli zawodnicy Wisły Kraków podczas akademickich mistrzostw Polski, które odbyły się w Białymstoku.

Najlepiej z wiślaków spisał się Aleksander Wrona (Krakowska Akademia), który w bardzo mocno obsadzonej (startowało aż 47 zawodników) kategorii do 81 kg sięgnął po tytuł wicemistrza kraju. Pokonał kolejno: Michała Kiendysia (Politechnika Białostocka), Adama Klimka, Macieja Bogackiego (obaj AWF Warszawa) i Łukasza Szafrana (UAM Poznań), wszystkie walki wygrywając przed czasem. W finale przegrał po zaciętej walce na punkty z ubiegłorocznym mistrzem kraju seniorów i finalistą Pucharu Polski w tej kategorii wiekowej Radosławem Koszczyńskim (AWF Warszawa).

Na najniższym stopniu podium w kategorii +100 kg stanął Oliwier Romaniuk (Akademia Wychowania Fizycznego).

Sebastian Tylek (Akademia Górniczo-Hutnicza) zajął dziewiąte miejsce w kategorii do 73 kg, ale w klasyfikacji uczelni technicznych uplasował się na trzeciej pozycji. Sukces wiślaka jest cenny, ponieważ w jego kategorii rywalizowało aż 45 zawodników.