Podstawówka z potencjałem! Międzynarodowa współpraca:...

Podstawówka z potencjałem! Międzynarodowa współpraca: Erasmus Plus – Szkoła Podstawowa nr 153 w Krakowie

Materiał partnera zewnętrznego

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Podstawówka z potencjałem! Międzynarodowa współpraca: Erasmus Plus – Szkoła Podstawowa nr 153 w Krakowie
1/3
przejdź do galerii
Szkoła Podstawowa nr 153 im. ks. prof. Józefa Tischnera w 2016 przeszła pozytywnie żmudny proces weryfikacji i zakwalifikowała się do udziału w międzynarodowym programie Erasmus Plus. Dzięki świetnej współpracy z partnerami projekt, który wspólnie złożyliśmy, został zaakceptowany przez Narodową Agencję i ze względu na wysoką jakość mógł być wdrażany w szkołach.

Projekt pod tytułem „Basic employability and entrepreneurship skills at a young age” był realizowany w szkole w latach 2016-2018. Nasze szkoły partnerskie znajdowały się w Turcji, Irlandii, Szkocji, Hiszpanii, Rumunii oraz we Włoszech. Mieliśmy okazję, aby zaprezentować kulturę naszego kraju, ale także poznać zwyczaje panujące u naszych partnerów.

Projekt, w którym uczestniczyliśmy, ukierunkowany był na nabywanie umiejętności związanych z przedsiębiorczością. W ramach zadań projektowych doskonaliliśmy umiejętności interpersonalne związane z pracą w grupie. Ważnym celem była także nauka kreatywnego podejścia do rozwiązania problemu (praktyczne użycie matematyki oraz sprawne tworzenie własnych tekstów, wykorzystanie technologii informacyjnej).

Uczniowie brali udział w videokonferencjach z Turcją, Szkocją, Włochami i Rumunią. Pisali kartki z życzeniami, które wysyłaliśmy do poszczególnych szkół. Tworzyli też książeczki o swoich zainteresowaniach, które zabieraliśmy ze sobą do krajów partnerskich. Ponadto wiele działo się także na terenie naszej szkoły, każdy miesiąc obfitował w zadania do wykonania – uczniowie poznawali specyfikę pracy w różnych zawodach, prowadzili bloga, stworzyli filmiki zachęcające do przyjazdu do naszej szkoły i Krakowa, pisali e-booki, a także stworzyli grę komputerową, która ma pomóc w nauce języka polskiego. Odbywały się konkursy, w których można było zdobyć wartościowe nagrody. Wszystkie te aktywności stawiały też na praktyczne wykorzystanie języka angielskiego podczas współpracy z kolegami z innych krajów.

W dniach 20-24 marca 2017r. nauczyciele z krajów partnerskich przebywali u nas, gdzie mogli zobaczyć piękne miasto Kraków, ale przede wszystkim poznać pracę naszej szkoły, a także poprowadzić zajęcia językowe dla uczniów SP 153.

Chociaż współpraca w ramach tego projektu już się kończy, z pewnością będziemy utrzymywali kontakt z partnerami.
Jesteśmy dumni, że nasza szkoła uczestniczyła w międzynarodowym programie, dzięki któremu uczniowie mogli zdobywać umiejętności potrzebne w dorosłym życiu, a także ćwiczyć język angielski.

Wierzymy, że wymiana dobrych praktyk pozwoli nam lepiej nauczać i kształtować charakter młodego człowieka.
Dziękujemy wszystkim za trud, pracę i wszelką pomoc podczas realizacji przez naszą szkołę tak wielkiego i ważnego przedsięwzięcia.

http://sp153-krakow.edu.pl

ZAPRASZAMY DO SP 153! SPRAWDŹ, ILE SIĘ U NAS DZIEJE!

Małgorzata Kubiak
Szkoła Podstawowa nr 153
im. ks. prof. Józefa Tischnera w Krakowie
ul. Na Błonie 15d
30-147 Kraków


Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo