Podsumowanie Olimpiady

(PAN)
SPORT. Małopolski Związek Stowarzyszeń Kultury Fizycznej podsumował wyniki uzyskane przez sportowców podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich Lubuskie Lato 2010.

W klasyfikacji punktowej Małopolska zajęła siódme miejsce, a pierwszą lokatę zajęła Wielkopolska. W klasyfikacji medalowej nasze województwo sklasyfikowane zostało na szóstej pozycji zdobywając 61 krążków (16 złotych, 27 srebrnych, 18 brązowych). najlepsza w tej klasyfikacji ekipa województwa mazowieckiego zdobyła 81 medali w tym 28 złotych. Najwięcej medali sportowcy z Małopolski zdobyli w pływaniu - 22 oraz lekkiej atletyce - 6, łucznictwie - 5, biegach na orientację - 4, strzelectwie - 8, kajakarstwie - 7, wioślarstwie - 4, Żeglarstwie - 1, jeździectwie - 2, piłce ręcznej - 1, kolarstwie - 1. Klasyfikacje klubową wygrał Śląsk Wrocław, Jordan Kraków sklasyfikowany został na 12. pozycji, a Wawel Kraków na 25.