Podsumowanie sportowego roku w Klubie Sportowym Korona Kraków

Pawel Panus
Pawel Panus
Rok 2017 okazał się rokiem bardzo pomyślnym dla sportowców Korony. Mimo dużych problemów związanych z obiektami oraz sprzętem, wszystkie sekcje klubu mogą pochwalić się znacznymi osiągnięciami sportowymi.

Największe sukcesy odnosiła sekcja wspinaczki sportowej. Juniorki sekcji Ida Kupś i Maja Rudka zdobyły srebrny i brązowy medal w mistrzostwach Europy, 6. miejsce w mistrzostwach świata, a także dominowały w mistrzostwach Polski zdobywając cztery złote medale w kategoriach seniorskich i juniorskich.

Koszykarki Korony/Politechniki aktualnie z dużą przewagą przewodzą w I lidze seniorek, wygrywając wszystkie spotkania w rundzie jesiennej. Mają bardzo duże szanse awansować do ekstraligi. W ubiegłym sezonie rozgrywki I ligi zakończyły na 3. miejscu.

Koszykarze zajęli 8. miejsce w finale mistrzostw Polski w kategorii do 18 lat, a najlepszy zawodnik Mateusz Szlachetka grał w drużynie narodowej w mistrzostwach Europy juniorów do lat 18.

Gimnastycy zajmują czołowe miejsca w Polsce w kategoriach młodzieżowych i juniorów młodszych zdobywając medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w wieloboju, a także na poszczególnych przyrządach. Najlepsi z nich to Maksymilian Rój i Karol Kołodziejczyk. Drużyny gimnastyków zdobyły również wicemistrzostwo Polski w klasie II i brązowy medal w klasie III w kategorii juniorów młodszych.

Sukcesy odnoszą pływaczki. Liderka sekcji Daria Nita zajęła 5. miejsce w mistrzostwach Polski na 200 m stylem dowolnym, a w mistrzostwach Małopolski zwyciężała na dystansach 100, 200, 400 i 800 m. Jej młodsza koleżanka Flawia Kamzol pobiła 21 rekordów Małopolski w kategorii 11 i 10 lat i jest najlepszą zawodniczką w Polsce w drużynowym wieloboju 10 latków.

Najlepsza szachistka Korony Basia Kolwalczyk zajęła 6. miejsce w mistrzostwach Polski, kwalifikując się do startu w mistrzostwach Europy oraz mistrzostwach świata.