Podwójne derby psuły nerwy…

(WOJ)
Karnego na 2 – 0 dla Jastrzębca strzela niezawodny Wojciech Karwat
Karnego na 2 – 0 dla Jastrzębca strzela niezawodny Wojciech Karwat Zbigniew Wojtiuk
Piłka nożna. Jastrzębiec zszedł do szatni z tarczą, Spartak uległ… Spartakowi. Piąta kolejka spotkań w krakowskiej klasie B (grupa I) była na terenie powiatu miechowskiego swego rodzaju „wysypem” pojedynków derbowych. Jastrzębiec Książ Wielki (niekwestionowany lider po 4 kolejkach), podejmował u siebie wicelidera; drużynę Kapitolu Racławice. Wyżej notowany w tabeli Spartak Wielkanoc Gołcza, gościł na własnej murawie spartakowców z Charsznicy.

W Książu Wielkim w pierwszej połowie zaowocowało rzutami karnymi. Trzecia minuta meczu; podcięty w polu karnym Zapart. Jedenastkę zamienił bez mrugnięcia okiem na 1 – 0, Karwat. Drugą jedenastkę (za powalenie sunącego na pewny strzał lewym skrzydłem Giełażyna) wykonał na 2 – 0, lokując futbolówkę tuż przy lewym słupku, ponownie Karwat.

Tuż po przerwie (46 min) korzystny wynik podwyższył G. Kowal. Ale i goście w międzyczasie dali o sobie znać…. W 59 min na strzał wyzwolił się Łanecki z Kapitolu. I to wszystko, na co było stać wicelidera spod kopca Kościuszki. Wynik na 4 – 1 ustalił 4 min. później P. Szych z Jastrzębca, zagospodarowując rykoszet zaistniały w zamieszaniu podbramkowym.

W Wielkanocy z kolei mecz Spartak Wielkanoc Gołcza - Spartak Charsznica zakończył się wynikiem 1 – 2 (0 – 1). W 30 min podanie Małeckiego zamienił na urodnego gola Wojtecki ze Spartaka Charsznica. Gospodarze wyrównali dopiero po przerwie, a uczynił to w swoim niepowtarzalnym stylu, Osuszek. „Niewskazujące” finalnie na żadną z drużyn 1 – 1, zastygło w bezruchu aż do 80 minuty meczu.

Trzy punkty w końcówce meczu, dosłownie „wyrwał” dla Spartaka Charsznica, uderzający przytomnie w sytuacji ”sam na sam”, Marcin Pypno. Tym samym spartakowcy z Charsznicy inkasując pełną pulę punktów, wywindują się w tabeli nieco wyżej.