Podwójnie ozłocony Radosław Mleczko

STM
Bardzo dobrze spisali się w nich reprezentanci naszego regionu, zdobywając trzy medale w grach indywidualnych oraz cztery "krążki" w turniejach deblowych. Jednym z bohaterów mistrzostw był bez wątpienia Radosław Mleczko z Olimpii Bucze, który dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium.

Mistrzostwa województwa w tenisie stołowym młodzików

W niedzielę, w Krakowie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w tenisie stołowym młodziczek i młodzików.

W zmaganiach młodziczek najlepsza okazała się Klaudia Jaśkowiec z Bronowianki Kraków, wyprzedzając trzy zawodniczki LUKS Galaktyka Szczurowa. Srebrny medal zapewniła sobie Aneta Osika, na najniższym stopniu podium stanęła Maria Dziedzic, a na czwartej pozycji sklasyfikowana została Gabriela Garncarz. Spośród reprezentantek naszego regionu, w czołowej ósemce mistrzostw znalazła się ponadto Agata Lewandowska, sklasyfikowana na miejscach 7-8. Lokaty zajęte przez pozostałe nasze reprezentantki: 9-12. Agnieszka Pis (KKS Skrzyszów) i Katarzyna Lech, 13-16. Ewelina Drewniany (obie Tarnovia Tarnów).
W grze podwójnej dziewcząt triumfowała para Bronowianki Kraków: Jaśkowiec - Nicola Sydorenko. Drugie miejsce zajął duet Magdalena Gołda (Bronowianka Kraków) - Osika, a trzecią lokatę zapewniły sobie Dziedzic oraz Garncarz. Tuż za podium sklasyfikowane zostały Lech i Lewandowska, a miejsce 5-8. zapewniła sobie para Drewniany - Pis.
W turnieju gry pojedynczej chłopców bezkonkurencyjny okazał się Radosław Mleczko z Olimpii Bucze, w pokonanym polu zostawiając Jakuba Czyszczonia z Gorców Juta Nowy Targ oraz Łukasza Miszczyka z Bronowianki Kraków. O sporym pechu mówić mógł natomiast Bartłomiej Mleczko z Olimpii Bucze, który zakończył turniej na najbardziej przez sportowców nielubianej czwartej pozycji. Lokaty w czołowej ósemce zapewniło sobie ponadto dwóch innych reprezentantów klubów z naszego regionu. Na miejscu 5-6. sklasyfikowany został Konrad Pajdo z Tarnovii Tarnów, pozycja 7-8. przypadła natomiast w udziale Maciejowi Chmielewskiemu z UKS AGRA Olesno. Miejsca pozostałych naszych zawodników: 9-12. Dawid Drewniany, 13-16. Jakub Płonka (obaj Tarnovia Tarnów) i Adrian Smagacz (KKS Skrzyszów), 17-24. Łukasz Dąbroś, Bartłomiej Janeczek (obaj UKS AGRA Olesno) i Wojciech Garncarz (LUKS Galaktyka Szczurowa), 25-32. Marcin Pis (KKS Skrzyszów).
W grze podwójnej, drugi swój złoty medal wywalczył R. Mleczko, występując w parze z Czyszczoniem. Druga lokata przypadła w udziale parze Gorców Juta Nowy Targ, Tomasz Klocek - Miszczyk, na najniższym stopniu podium stanęli natomiast B. Mleczko i Pajdo. Miejsca pozostałych naszych reprezentantów: 5-8. Chmielewski - Dąbroś i Garncarz - Szymon Zych (Bronowianka Kraków), 9-16. Janeczek - Piotr Latasiewicz (Radość Gorlice).**(STM)