Podwójny sukces motorowodniaków

- Poprzednio miałem pecha, ponieważ w ważnych startach psuł mi się silnik. Przed mistrzostwami w Chodzieży musiałem z moim mechanikiem dokonać cudu, aby tutaj wystartować. W niedzielnym ostatnim, czwartym wyścigu Włoch był bezkonkurencyjny, poszedł jak "burza". A ja miałem wolniejszą łódkę - powiedział Synoracki.

Henryk Synoracki drugi w MŚ, Tadeusz Haręza trzeci w ME

21-letni Włoch Luigi Colombi zdobył złoty medal w motorowodnych mistrzostwach świata w klasie O-250, które zakończyły się w niedzielę w Chodzieży. Srebrny medal wywalczył 52-letni Henryk Synoracki, a brązowy Szwed Olle Dickfors. Zarówno Włoch jak i Polak mieli po zakończeniu rywalizacji równą liczbę punktów (1100), ale o zwycięstwie Włocha zadecydował lepszy czas na jedno okrążenie.
 Tadeusz Haręza zdobył brązowy medal motorowodnych mistrzostw Europy w klasie O-700, które odbyły się na Dunaju w węgierskiej miejscowości Ercsi. Tytuł mistrzowski wywalczył Węgier Attila Havas. Drugi z reprezentantów Polski, Witold Bartnicki, zajął szóste miejsce.