Podwójny tytuł dla Nieczajnej Górnej

STM
CZWÓRBÓJ LEKKOATLETYCZNY. Na obiektach Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Tarnowskiej rozegrane zostały mistrzostwa gminy Dąbrowa Tarnowska w kategorii szkół podstawowych.

Uczestniczyły w nich sześcioosobowe drużyny (do klasyfikacji liczyły się wyniki najlepszych piątek), rywalizujące w biegach na 60 metrów i 600 (dziewczęta) lub 1000 (chłopcy) metrów, rzucie piłeczką palantową oraz skoku w dal.
W kategorii dziewcząt mistrzowski tytuł wywalczyły reprezentantki Szkoły Podstawowej w Nieczajnej Górnej - 747 pkt. Drugie miejsce wywalczyły zawodniczki z SP w Smęgorzowie - 645 pkt., a na trzeciej pozycji sklasyfikowane zostały dziewczęta z SP w Sutkowie - 605 pkt. Indywidualnie najlepszy wynik uzyskała Klaudia Boksa z Nieczajnej Górnej, zdobywając 265 pkt. Osiągnęła ona zresztą najlepsze rezultaty we wszystkich czterech konkurencjach.
Także wśród chłopców najlepsi okazali się uczniowie SP w Nieczajnej Górnej - 645 pkt., w pokonanym polu zostawiając swych rówieśników z Smęgorzowa - 635 pkt. oraz Sutkowa - 581 pkt. Najlepszym zawodnikiem okazał się natomiast Michał Taraska z Sutkowa - 181 pkt. W poszczególnych konkurencjach triumfowali natomiast: bieg na 60 metrów - Michał Taraska, bieg na 1000 metrów i rzut piłeczką palantową - Szczepan Kogut (SP Nieczajna Górna), skok w dal - Arkadiusz Tabor (SP Smęgorzów).
Najlepsze trzy drużyny w kategorii dziewcząt i chłopców otrzymały puchary i dyplomy (po dwie najlepsze szkoły wywalczyły awans do zawodów powiatowych), najlepsi zawodnicy uhonorowani zostali natomiast medalami. Nagrody te ufundował burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, Stanisław Początek. (STM)