Pogoń Miechów obroniła puchar podokręgu olkuskiego. Bramkowa akcja Ukraińca i Senegalczyka

Aleksander Gąciarz
Pogoń Miechów w czerwonych strojach
Pogoń Miechów w czerwonych strojach Fot. Zbigniew Wojtiuk
Miechów. Piłkarze Pogoni wyrastają na hegemona rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu podokręgu olkuskiego. W sobotnim finale pokonali Przebój Wolbrom 3:0.

Spotkanie o prymat w podokręgu było powtórką z ubiegłego roku. Wtedy Pogoń również zmierzyła się z Przebojem i wygrała 2:1. Teraz wynik jest bardziej imponujący, choć do przerwy nie zanosiło się na to. - Mecz był w pierwszej połowie wyrównany, ale to goście stworzyli lepsze sytuacje i mogli prowadzić 2:0 - przyznaje trener gospodarzy Sławomir Świeca.

Goście mieli okazje, ale bramkę zdobyła Pogoń, a konkretnie nowy nabytek z Ukrainy Daniło Otrogołow. Asystował mu inny bohater zimowego transferu, Senegalczyk Koulaty Thiam.

Po zmianie stron Pogoń osiągnęła już wyraźną przewagę. Udokumentowała ją dwoma trafieniami Huberta Maniaka. - Mogliśmy strzelić jeszcze kilka bramek więcej. Nie wykorzystaliśmy czterech lub pięciu sytuacji sam na sam z bramkarzem - wylicza trener Świeca.

Około setki spragnionych futbolu kibiców na pewno opuszczało stadion z nadzieją na udane występy Pogoni w rundzie wiosennej. Obok wymienionych wcześniej nowych twarzy klub pozyskał bramkarza Macieja Szcześniewskiego (Orzeł Iwanowice) i obrońcę Macieja Halejaka (Radomsko).