Pogoń odpadła w Wolbromiu

(ALG)
W meczu I rundy rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu podokręgu olkuskiego Pogoń Miechów uległa w sobotę w Wolbromiu AP Przebój 0-1 i odpadła z rywalizacji.

Na pierwszą groźną akcję w tym meczu kibice czekali do 20 minuty: Byrski strzelił z rzutu wolnego w mur, a dobitka K. Dudka była niecelna. W 28 minucie Pogoni dopisało szczęście, gdy napastnik Przeboju w sytuacji sam na sam z Wroną trafił w słupek.

Pięć minut później bramkarz Pogoni znów był w opałach, ale zdołał pojedynek jeden na jeden z rywalem. Jeszce przed przerwą K. Dudek spróbował szczęścia z dystansu, ale gol nie padł.

Decydująca dla losów spotkania okazała się 75. minuta, gdy po szybkiej akcji gospodarzy Wrona w sytuacji sam na sam z rywalem sfaulował go i sędzia podyktował jedenastkę dla gospodarzy.

Wolbromianie wykorzystali szansę i choć Pogoń atakowała do końca, wynik się nie zmienił.

Pogoń grała w składzie: Wrona - R. Dudek, Janczyk, Zieliński, Łucka - Gajewski (Gajos), K. Dudek, Byrski, Mazur, Makowski - Maniak (Król).