Pogoń Proszowice o jednego seta od I ligi

(ALG)
Siatkówka. Pogoń Proszowice zajęła czwarte miejsce w rozegranym w Łodzi turnieju barażowym o awans do I ligi kobiet.

Proszowianki rozpoczęły udział zawodach od porażki 1:3 z Jokerem Świecie. Wynik spotkania jest nieco mylący, bo mecz był bardzo zacięty. Ostatnią partię podopieczne Dariusza Pomykalskiego przegrały 29:31.

– Szkoda tej porażki, bo dziewczyny zagrały naprawdę świetne spotkanie. O wyniku zadecydowały niuanse – komentował trener po zakończeniu gry.

W sobotę Pogoń zmierzyła się z ŁKS Commercecon Łódź i znowu pokazała wielkiego ducha walki, ulegając ostatecznie 2:3. – Zabrakło nam sił w decydującym secie. Rywalki były od nas o wiele silniejsze fizycznie, walka na siatce kosztowała nas mnóstwo zdrowia, którego zabrakło w końcówce – relacjonował trener.

Mimo dwóch porażek Pogoń nie straciła szans na awans. Musiała jednak wczoraj pokonać akademiczki z Gliwic co najmniej 3:1. I Pogoń wygrała, ale tylko 3:2. Do I ligi zabrakło seta.

Wyniki

Pogoń – Joker Świecie 1:3 (25:21, 23:25, 21:25, 29:31), ŁKS Commercecon Łódź - Pogoń 3:2 (21:25, 25:14, 25:18, 23:25, 15:9), Pogoń - AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:2 (14:25, 25:17, 25:19, 22:25, 15:7).

Pogoń: Koperczak, Woźniak, Rydzyńska, Żyła, Skowron, Szkodny, Bucka (libero), Kośmider, Płatek, Leśniak.