Pogoń Siedlce - Sandecja LIVE! Pierwszy mecz przed siedlecką publicznością

Sebastian Chmielak
Pogoń Siedlce zagra dziś z Sandecją Nowy Sącz
Pogoń Siedlce zagra dziś z Sandecją Nowy Sącz Maciej Gapinski
Rozgrywki 1. ligi nabierają tempa. Jesteśmy w trakcie 3. kolejki, a dziś o godz. 17:00 w Siedlcach dojdzie do pojedynku miejscowej Pogoni z Sandecją Nowy Sącz. Będzie to pierwszy mecz siedlczan przed własną publicznością w sezonie 2016/17.

Za nami dwie ligowe kolejki zaplecza Ekstraklasy. Pogoń zdobyła dotychczas trzy punkty. Na inaugurację siedlczanie wygrali w Tychach z miejscowym GKS-em 1:0, a ostatnio ulegli w Sosnowcu w rywalizacji z Zagłębiem 0:1. Dziś natomiast podopieczni Dariusza Banasika mają okazję po raz pierwszy zaprezentować się przed siedlecką publicznością. Będzie to debiut na Jana Pawła II 6 dla opiekuna Pogoni oraz sprowadzonych w letnim okienku transferowym piłkarzy. Warto również dodać, że w piątek szeregi siedlczan zasiliło dwóch Legionistów: Alban Sulejmani oraz Rafał Makowski. Czy któryś z nich zagra w rywalizacji z Sandecją Nowy Sącz? Raczej jest to mało prawdopodobne.

Sandecja zdobyła w kampanii 2016/17 dwa oczka. Na ten dorobek składają się dwa remisy - 0:0 w Mielcu ze Stalą oraz 1:1 z Tychami. Warto zwrócić uwagę, że w obydwu meczach to nowosądeczanie powinni odnieść zwycięstwa. W Mielcu beniaminek przez około 30 minut musiał stawiać czoła podopiecznym Radosława Mroczkowskiego grając 10 na 11. W drugim spotkaniu rywale wyrównali stan meczu po rzucie karnym. Ponadto Sandecja w Nowy Sączu, w środę rywalizowała w 1/16 pucharu Polski ze Śląskiem Wrocław. Bardzo trudne warunki atmosferyczne, grząska murawa oraz rywalizacja przez 120 minut na pewno pozostawiły po sobie ślad w piłkarzach Mroczkowskiego. Ostatecznie odpadli oni z rozgrywek tracąc decydującą bramkę w 109 minucie (1-2).

Oba zespoły w ostatnim czasie stoczyły cztery pojedynki. Dwa mecze wygrali zawodnicy z Małopolski, raz padł remis, a raz zwyciężyła Pogoń. Ostatnia potyczka miała miejsce w maju. Wówczas w Nowym Sączu wygrali gospodarze 3:0. Czy dziś nowosądeczanie odniosą pierwsze zwycięstwo w nowej kampanii? A może to Pogoń stawi czoła jednemu z faworytów do awansu? O tym przekonamy się śledząc relację live w GOL24.pl Pierwszy gwizdek arbitra o godz. 17:00!

Najdroższe transfery z Ekstraklasy: Kapustka wyprzedził wszystkich [TOP10]

Najlepsze piłkarskie newsy - polub nas!

Materiał oryginalny: Pogoń Siedlce - Sandecja LIVE! Pierwszy mecz przed siedlecką publicznością - Gol24