Pogoria obudziła się po stracie

Jarosław Boduch
Marcina Hebdę (z piłką) próbuje powstrzymać Paweł Kamiński
Marcina Hebdę (z piłką) próbuje powstrzymać Paweł Kamiński JAROSłAW BODUCH
Klasa A Tarnów. Mierząca w awans ekipa z Pogórskiej Woli zainkasowała komplet punktów na własnym boisku, lecz trzeba przyznać, że wygrana nie przyszła jej łatwo.

Pogoria Pogórska Wola - Jutrzenka Wierzchosławice 3:2 (1:1)
Bramki: 0:1 Rzepski 15, 1:1 M. Hebda 33, 2:1 M. Olszówka 52, 3:1 M. Hebda 60, 3:2 Iżyk 88.
Pogoria: Gucwa - G. Olszówka, M. Słowik (60 Korus), Ziaja, K. Hebda - Sitko (46 M. Olszówka), Kara, Kapustka, Kulas (46 Marta) - Pytel, M. Hebda.
Jutrzenka: Baut - Bysiek, StawarzI, SudaI, Rzepski (65 Gacek) - Rudolphi, Korman, Pochroń (53 Kłosoń), Niedojadło- Śliwiński (14 Kamiński), Iżyk.
Sędziował: Mirosław Pysno (Brzesko). Widzów: 150.

Piłkarze Jutrzenki od pierwszej minuty podjęli równorzędną walkę z faworyzowanymi gospodarzami i po kwadransie gry nieoczekiwanie objęli prowadzenie. Po rzucie rożnym egzekwowanym przez Niedojadłę obrońcy Pogorii wybili piłkę wprost pod nogi Rzepskiego, który strzałem zza linii pola karnego pokonał Gucwę.

Co więcej, goście byli później bliscy podwyższenia wyniku, lecz po strzale z 16 m Iżyka Pogorię uratował słupek. Z czasem na boisku zaczęli przeważać dążący do wyrównania gospodarze. W 33 min dokonał tego M. Hebda, który z narożnika pola karnego przymierzył precyzyjnie w dalszy róg.

Po przerwie miejscowi dość szybko udokumentowali swoją przewagę. Najpierw sytuację sam na sam wykorzystał M. Olszówka, a następnie efektownego gola strzałem z 20 m z półobrotu zdobył M. Hebda. Ten ostatni w 69 min był bliski zdobycia hat tricka, lecz po jego "główce" Baut sparował piłkę na słupek. Tuż przed końcem meczu przyjezdni zdołali zmniejszyć rozmiary przegranej, gdy podanie Kłosonia sfinalizował z najbliższej odległości Iżyk.