Pogrążony Inter!

as
W Serie "A" kilka zaskakujących wyników. Przegrywają wielkie i uznane firmy, walcząca o spadek Sampdoria gromi Inter 4-0, traci punkty Milan w meczu u siebie z Bari, szczęście dopisuje Fiorentinie, która w 90 minucie strzela zwycięskiego gola.

Włochy: co się dzieje z wielkimi firmami?

Sampdoria - Inter 4-0. Kompromitujący występ Interu. Sampdoria grała momentami jak w transie, a wielki dzień miał strzelec trzech goli Montella. W końcówce gospodarze mogli wygrać jeszcze wyżej. Dni rumuńskiego trenera Interu Lucescu są chyba policzone.
Fiorentina - Piacenza 2-1. W 7 min po szkolnym błędzie bramkarza Batistuta strzelił swoją 19 bramkę w lidze. Gospodarze przeważali, ale bramkę z karnego w 71 min strzelił dla gości S. Inzaghi. Dopiero w ostatnich sekundach wprowadzony parę minut wcześniej Esposito z bliska posłał piłkę do siatki.
Milan - Bari 2-2. Milan miał sporą przewagę, wiele sytuacji, ale o mało co nie stracił 3 punktów. W 79 min po kardynalnym błędzie Niemca Ziege, Osmanovski zdobył drugiego gola dla Bari. Dopiero w ostatniej minucie za rękę w polu karnym sędzia podyktował karnego i Ganz wyrównał.
Juventus - Roma 1-1. Gospodarze bez Zidane’a (kontuzja kolana). Piękna główka Delvecchio i prowadzenie Romy 1-0. Wyrównał obrońca Juve Juliano po nieudanej pułapce ofsajdowej. W końcówce dwie "setki" miało Juve (Amoruso i F. Inzaghi).
Wyniki: Fiorentina - Piacenza 2-1 (Batistuta 7, Esposito 90 - S. Inzaghi 71 karny, czerwona kartka Repka Fiorentina 73), Sampdoria - Inter 4-0 (Montella 12, 53 karny, 65, Ortega 70, czerwone kartki Lassissi z Sampdorii i Ventola z Interu 19 min), Milan - Bari 2-2 (42 Bierhoff, Ganz 90 karny - Osmanovski 6 i 79), Bologna - Vicenza 4-2 (Nervo 2, Simutenkow 79, Andersson 83, Ingesson 90 karny - Otero 42 i 85), Cagliari - Empoli 5-1 (Mboma 21, 46, 60, Muzzi 26 karny, 80 - Di Napoli 64), Juventus - Roma 1-1 (Juliano 72 - Delvecchio 52), Lazio - Venezia 2-0 (Conceisao 8, Mihajlovic 12), Perugia - Salernitana 1-0 (Rapaic 69), Udinese - Parma późno wieczorem.

Najlepsi strzelcy: Batistuta 19, Crespo 16. (AS)