Pogrom "Barcy"!

Druga kolejka Ligi Mistrzów

Gr. E

Wczoraj rozegrana została druga kolejka piłkarskiej Ligi Mistrzów. Było kilka niespodzianek, największą jest wysoka porażka Barcelony w Stambule z Besitkasem 0-3. Przegrał także Milan w Leeds.
 La Coruna - Hamburger SV 2-1 (1-0), Pandiani 43, Scaloni 90 - Barbarez 53.
 Juventus - Panathinaikos 2-1 (1-1), Tacchinardi 35, Trezeguet 83 - Goumas 45.
 Do 30 minuty na boisku nie działo się nic ciekawego. Juventus atakował, ale bez przekonania. Grecy (z Krzysztofem Warzychą, grał do 72 min) byli skupieni na obronie własnej bramki.**W 35 min Tacchinardi strzelił bardzo mocno z ponad 20 metrów, piłka odbiła się od poprzeczki, trafiła w plecy interweniującego bramkarza Nikopolidisa i wpadła do siatki. Po tej bramce Grecy zaatakowali, w 42 i 44 dwie pozycje miał Liberopoulos. W 45 min po rzucie wolnym, do odbitej piłki doskoczył Goumas i potężnym strzałem z 25 m pokonał van der Sara.
 W 2. połowie gra była szarpana, ataki Juve były chaotyczne, nieskoordynowane, Grecy bronili się mądrze aż do 83 minuty, kiedy to po rzucie rożnym wprowadzony w 2. połowie Francuz
Trezeguet** uderzył piłkę celnie głową z 7 metrów i bramkarz gości skapitulował. W 2 minuty później Trezeguet z paru metrów nie trafił do siatki. W 88 min na boisku pojawił się drugi Polak Sypniewski.

Gr. F
 Bayern Monachium - Rosenborg BK 3-1 (0-1), Jancker 73, Elber 77. Linke 80 - Soerensen 38
 Paris SG - Helsingborgs 4-1 (1-1), Anelka 24, Robert 63, Christian 80, El Karkouri 89 - Johanson 45.