Pogrom mistrza Europy

Koszykarze USA zdobyli w spotkaniu 22 punkty z kontrataku, a Włosi zaledwie 4. Amerykanie zagrali ofensywnie w ataku i agresywnie w obronie, wymuszając straty Włochów i wygrywając walkę pod tablicami 41-28. W pierwszych minutach walka była jednak wyrównana, bo Włosi grali bardzo długie akcje i oddawali rzut tuż przed upływem 30-sekundowego czasu przeznaczonego na oddanie rzutu. Włosi zwalniali tempo gry, co frustrowało amerykańskich koszykarzy przyzwyczajonych w lidze NBA do szybkiego rozgrywania akcji i 24-sekundowego czasu na zdobycie punktów. Na niespełna 3 minuty przed końcem I części gry Włosi przegrywali z gwiazdami NBA różnicą zaledwie 33-35, ale straty w ataku spowodowały, że Amerykanie po pierwszej części gry prowadzili 45-35.

(PAP)

Zbyt silni, zbyt duzi, zbyt dobrzy, zbyt szybcy. W takich słowach skomentowała agencja Reuters porażkę koszykarzy Włoch, mistrzów Europy, z USA 61-93 w drugim meczu grupy A turnieju olimpijskiego.
 Kolejnymi rywalami koszykarzy USA będą w czwartek Litwini, brązowi medaliści z IO W Atlancie. Włosi w trzecim meczu zagrają z najsłabszą drużyną grupy A - Nową Zelandią.