Pogrom sądeczanek

Beskid: Zipser, Bachula - Nowak 5, Kulig 4, Ząber, Filip, Popiół 1, Wolańska, Dudek, Gieniec.

Beskid Nowy Sącz - Gościbia Sułkowice 10-27 (3-14)

Gościbia: Bartkiewicz, Rusek - Moskal 4, Kowalcze 2, Gola 5, Piwowarska 5, Profic, Podoba 5, Postawa, Norek 1, Klakla.
Sędziowali: Antoni Łoja i Paweł Musialik z Katowic.
Jeszcze do niedawna mecze z Gościbią nie wywoływały niepokoju. Sądeczanki wygrywały dość pewnie. Jednak od początku rundy wiosennej w zespole Beskidu widać kryzys. Drużyna przegrywa i to dość wysoko. W zespole brakuje kilku czołowych zawodniczek. W meczu z Gościbią już po pięciu minutach przyjezdne prowadziły pięcioma bramkami. Sądeczanki bardzo słabo zagrały w obronie. Praktycznie każdy strzał Podoby czy Piwowarskiej kończył się golem. Z MKS Beskid szarpała tylko Romana Kulig, która rzuciła w pierwszej połowie wszystkie trzy gole. Po przerwie dalej na parkiecie dominowała Gościbia. Trener sądeczanek, Włodzimierz Strzelec nie krył żalu: - Niestety, z powodu kontuzji i chorób gramy tylko ośmioma zawodniczkami. Co z tego, że nasze starsze juniorki grają bardzo dobrze. Przepisy nie pozwalają na ich występy w drugiej lidze. Na szczęście mamy sporą przewagę punktową i mam nadzieję, że nie będzie tak źle. _Natomiast szkoleniowiec Gościbi, Władysław Piątkowski, mimo wysokiego prowadzenia miał sporo uwag do gry swoich podopiecznych: - To że się strzeliło tyle bramek nie może być powodem do robienia prostych błędów. Stąd trochę mam żalu do dziewczyn. Nie można odpuszczać. Gra się do końca._
JERZY CEBULA
W pozostałych meczach: Czesław Polkowice - Sokół Żary 11-25, MOSiR Żory - Trójka Saturn Kłodzko 28-15, Mecz MKS Jastrzębie - Sparta Gubin został przełożony na 7 maja.

W serii A

Łącznościowiec Szczecin - AKS Chorzów 21-26 i 26-23, Jelfa Jelenia Góra - Montex Lublin 26-31 i 27-32, Zagłębie Lubin - Sośnica Gliwice 24-22 i 24-24, San JKS Jarosław - EB Start Elbląg 24-22 i 30-18, AZS AWF Gdańsk - Zgoda Bielszowice 20-17 i 26-19. Mecze Ruch Chorzów - Piotrcovia przełożono.